Kézilabda

2022.04.07. 07:30

Bejelentkezett az éremre a rangadót nyerő Hőgyész

Rangadót nyert Dunaújvárosban a Hőgyészi SC a férfi NB II-es bajnokságban, a nőknél a Szekszárdi FGKC gyenge rajt után hengerelt Balatonbogláron.

Tudósítóinktól

Fotó: Zsedrovits Enikő

Férfi NB II, Dél-nyugat, 17. forduló
Dunaújvárosi AC–Hőgyészi SC 26–29 (14–15)
Dunaújváros, 100 néző. V.: Ács Zs., Báder.
Hőgyész: Szente – Sipos M., NYITRAI 3, Sebestyén Cs. 3, Vald 3, VOJKOVICS I. 7, Szakcsi 2 (2). Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), SZABÓ T. 2, Gadányi 1, Vojkovics Gy. 3, Szabó B. 5 (3), Oláh B., Kovács F., Pencs.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5.

A tavasz egyik legfontosabb mérkőzését játszotta a Hőgyész, köszönhetően annak, hogy legutóbbi öt idegenbeli bajnokiját megnyerte. Emiatt volt tétje a dunaújvárosi találkozónak, s ez rányomta bélyegét az összecsapásra. Feszült volt a hangulat, az első félidőben felváltva vezettek a csapatok. A 28. percben vette vissza az előnyt a HSC (13–14), amit már nem is engedett ki a kezéből. Erővel jobban bírta és higgadtabban játszott a vendégcsapat, mely támadásban jobb teljesítményt nyújtott.

Bán Tamás, a hőgyésziek edzője: – Tovább mélyítettük a Hőgyész–Dunaújváros barátságot.

Női NB II, Dél-nyugat, 17. forduló
BBSC Balatonboglár–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 16–36 (12–14)
Balatonboglár, 100 néző. V.: Koltai, Poller.
Szekszárd: Nagy A- – KAPÁS 12, Lengyelfalusy 2, Fehér T. 4 (2), GULYA 2, Csajkó 6, BOGNÁR Zs. 5. Csere: Kutasi (kapus), Gulyás L. 2, Keringer 2, Dinnyés 1, BENCZE, Bordán Alexandra, Baksai.
Kiállítások: 4, illetve 0 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

A buszon „ragadt” a Szekszárd, mely az első kilenc percet 1–6-tal kezdte, de a 18. minutumban már nála volt az előny (6–7). A szünetre is már Kapás Tekláék mehettek jobb szájízzel, akik a második fél­időben egy 12–0-s, majd egy 7–0-s sorozattal végül kiütötte a kiesés elkerüléséért küzdő Balaton-partiakat.

Bordán Anna, a szekszárdiak edzője: – Teljesen érthetetlen az a hozzáállás és teljesítmény, amivel elkezdtük a mérkőzést. Más felállásban, talán a hosszas „beszélgetés” hatására más szemléletű csapat jött ki a második félidőre. Gulya Krisztina vezérletével és Bencze Dóra beállításával a védekezés, Kapás Tekla irányításával a lerohanás működött remekül. Bognár Zsanett végig jól játszott, de az első részben nagyon gyengén teljesítő Csajkó Eliza teljesítménye is feljavult. A játékrész egyetlen szomorú negatívuma Bencze orrtörése, ami egy vétlen ütközésnél történt.

Női NB II., Délnyugat, az állás

1.PEAC171601532–37432
 2.Szekszárd171403548–36828
 3.Nagyatád171313500–43827
 4.Fehérvár U22171124533–47324
 5.DKKA U2217818526–48117