Női kézilabda NB II.

2022.05.02. 08:00

Rangadón kapott ki a Fekete Gólyák KC

Nem sikerült visszavágnia az őszi vereségéért a Szekszárdi Fekete Gólyák KC-nek, mely a hazai után ezúttal idegenben is egy góllal maradt alul az Alba Fehérvár U22-es csapatával szemben.

T. N.

Bordán Anna (szemben, középen) elégedetlen volt csapata védekezésével. (Fotó: Makovics K.)

Női NB II, Dél-nyugat, 19. forduló.

Alba Fehérvár U22–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 32–31 (18–14).
Székesfehérvár, 40 néző. V.: Hársfalvi, Mórocz.
Szekszárd: Nagy A. – Kapás 4, Lengyelfalusy 2, Fehér T. 2, GULYA 5, CSAJKÓ 11 (2), BOGNÁR Zs. 5. Csere: Schell, Kutasi (kapusok), Gulyás L., Keringer 2, Dinnyés, Baksai. Edző: Bordán Anna.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hetesek: 3/1, ill. 3/2.

Az első tíz percben potyogtak a gólok (9–7), ami nem a jó védekezéseket dicsérte. Ehhez a folytatásban az egyre pontatlanabb szekszárdi támadójáték párosult, ez pedig az addigi legnagyobb különbséget eredményezte a szünetre. A második harminc perc eleje sem Bordán Anna csapatáról szólt, már hat góllal is ment az Alba, amikor az utolsó szűk negyedórára megtáltosodtak Csajkó Elizáék. Hátrányát percek alatt kettőre faragta az FGKC, majd egy újabb hullámvölgy után hetven másodperccel a vége előtt visszajött egyetlen gólra. A lélektani előnyt azonban nem tudták meglovagolni a szekszárdiak, három labdaszerzésből csak egyet tudtak gólra váltani, de azt is a mérkőzés végét jelentő dudaszó után.

Bordán Anna: – Noha a végén még volt esélyünk, de a 32 kapott gól elfogadhatatlan, mint ahogy több játékosunk védekezés címén a pályán töltött teljesítménye is.

Női NB II., Délnyugat, az állás

1.PEAC191801602–42236
2.Szekszárd191504612–42230
3.Nagyatád191414551–49629
4.Fehérvár U22201325635–56828
5.DKKA U22191018603–53821