2022.07.12. 18:47

A klasszikus maratoni távon is aranyérmes lett Kiszli Vanda

Kiszli Vanda megnyerte a maratoni számot a Birminghamben zajló Világjátékokon.

R. G.

A paksi Kiszli Vanda (középen) második aranyát nyerte a Világjátékokon. (Fotó: Freschli József)

Fotó: Freschli Jozsef

Megállíthatatlan volt az Egyesült Államokban az Atomerőmű SE klasszis kajakosa. Kiszli Vanda azok után, hogy a Világjátékokon bemelegítésként megnyerte a rövid körös versenyt, magyar idő szerint kedden este a klasszikus, maratoni távon (21 kilométer) is győzni tudott.

Kiszli Vanda útban a második birminghami győzelme felé (Fotó: Freschli József)

A hat világbajnoki címmel és három Európa-bajnoki arannyal büszkélkedő Kiszli 1:32.40 órás idővel nyert. A második helyezett dán Cathrine Rask 16 másodperc hátránnyal ért célba, míg a harmadik spanyol Eva Barriosra majdnem két és fél percet vert rá. A másik magyar induló, Csikós Zsóka ezen a távon is remekül evezett, s 1:34.17 órás idejével a negyedik helyen ért célba.

Kiszli rövid körös versenyéről itt írtunk.