Helyi sport

2022.08.11. 09:55

Nem Holcz Rebekán múlt a válogatott sikere

Végig kiélezett mérkőzésen a magyar U18-as leányválogatott 56–55-re kikapott Németországtól a korosztályos Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében, így az alsóházban folytatja tovább.

Holcz Rebeka (labdával) ismét a magyar válogatott húzóembere volt

Fotó: FIBA

Mindkét válogatott két győzelemmel és egy vereséggel zárt csoportjában, Völgyi Péter együttese a svédeket (77–67) és a finneket (79–70) múlták felül, a csoportelsőségről döntő találkozón viszont a litvánok jobbnak bizonyultak (56–72).

Az Atomerőmű KSC Szekszárd bedobó-hátvédjével, Holcz Rebekával felálló nemzeti csapatunk a második negyed közepén érte utol riválisát (18–18), a vezetést viszont csak az utolsó negyedben, 51–50-nél vette át. A mieink addig sem engedték el lőtávolon kívülre a németeket, a legnagyobb különbség többször is csupán hat pont volt. Három perc volt vissza, amikor a szekszárdi fiatal mindkét büntetőjét értékesítve ismét a mieinknél volt az előny (55–54). Három másodperccel a vége előtt, egypontos hátrányban Holcz labdaszerzése után Oláh Fruzsina dobhatott kettőt a vonalról, de mindkettőt kihagyta, így ma 18 órakor Görögországgal a 9-16. helyért játszik tovább a magyar válogatott.

Holcz Rebeka kezdőként lépett pályára, s 30 perc játék alatt 9 ponttal, 3 lepattanóval, 3 assziszttal, 2 labdaszerzésével és 2 blokkjával a magyar csapat egyik legjobbja volt.