III. Sió Kupa

2022.09.20. 16:00

Az időjárás is kihívások elé állította az indulókat

Tizenhét klub közel háromszáz versenyzője szállt hajóba hétvégén a III. Sió Kupán, mely ezúttal is egyben a Marathon Challenge záró állomása volt.

Kiszli Vanda (piros hajóban) nyerte a Marathon Challenge összetett versenyét Czéllai-Vörös Zsófiát (sárgában) megelőzve

Fotós: Makovics Kornél

Az idő nem volt túl kegyes III. Sió Kupa résztvevőivel a hétvégén, mégsem az eső és a fel-feltámadó szél, hanem a folyó minősége okozta a legnagyobb problémát a versenyzőknek.

Mondhatni nagyon rossz időjárást fogtunk ki, ennek ellenére a gyerekek jól érezték magukat

– mondta lapunknak Inger Nikoletta, a rendező Szekszárdi Kajak-Kenu SE edzője.

Meg tudtuk oldalni a vízre szállást, s itt nem a vízmennyiségre gondolok, mert a vízügynek sikerült felduzzasztania a Siót. Azonban békalencsék és hínárok úsztak a vizen, ilyenre a tizenkét év alatt nem volt példa.

Mindezek megnehezítették a sportolók dolgát, sokaknak akadt fenn inda a hajóján, ami a felnőtt női verseny végeredményét is meghatározta. A Sióagárdról rajtoló és a szekszárdi klub kajakházánál véget érő hét kilométeres távon a címvédő Czéllai-Vörös Zsófia és a paksi Kiszli Vanda meccselt az előségért, végül a győri kajakos az Atomerőmű SE sportág örökös bajnoka előtt ért be elsőként a célba, negyedik elsőségét szerezve a kupán.

Ahogy az várható volt, a férfiaknál is nagy csata zajlott az első helyért a tavalyi győztes Erdélyi Tamás és Boros Adrián között. A kemény párharcból végül a tolnaiként világ- és Európa-bajnoki címet szerző Boros jött ki győztesen.

A regionális akadémia névadójaként a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán is rajthoz állt, de ő inkább bulira vette a versenyt. Azt követően örömmel fotózkodott a kicsikkel, beszélgetett velük. Sok versenyzőnk címvédőként állt rajthoz, ők presztízst csinálnak abból, hogy elhódítsák a kupát.

– mondta Inger Nikoletta.
Ez meg is látszott az eredményeken, a szekszárdiak zártak az éremtáblázat élén. A házigazda klub tizenegy arany-, kilenc ezüst- és négy bronzérmet gyűjtött, mögötte bajai Mogyi (3, 6, 0) és az Atomerőmű SE (3, 2, 5) végzett a képzeletbeli dobogón. A tolnaiak nyolc (2, 2, 4), a dunaföldváriak négy (2, 1, 1) éremmel zártak.

A III. Sió Kupa idén is az ifjúsági és felnőtt korosztály Marathon Challenge harmadik, egyben záró állomása volt. A felnőtteknél Kiszli Vanda és dr. Csima Ferenc végzett az összetett élén.

Tolna megyei dobogósok

Szekszárdi Kajak-Kenu SE
Aranyérmes: Schein Péter (K1 Kölyök U13 4000 m), Schein Dániel (K1 Kölyök U14 4000 m), Dulai Barnabás (K1 Serdülő U15 4000 m), Farner Zétény (K1 Serdülő U16 4000 m), Vígh Vivien (K1 Ifjúsági U17-U18 7 km), Jámbor Lotti (K1 Kölyök U13 4000 m), Kercsmár Boglárka Rita (K1 Kölyök U14 4000 m), Görbe Dávid (MK1 Gyermek U12 4000 m), Bosnyák Ákos (MK1 Kölyök U13 4000 m), Demkó Dorka Emese (MK1 Női U10 4000 m), Kilián Kincső (MK1 Kölyök U13 4000 m).
Ezüstérmes: Turgonyi Olivér (K1 Ifjúsági U17-U18 7 km), Bodnár Bálint (K1 Serdülő U15 4000 m), Havel Botond (K1 Serdülő U16 4000 m), Gorján Regina (K1 Kölyök U14 4000 m), Kercsmár Anna Rózsa (K1 Serdülő U15 4000 m), Kiss Léna (K1 Serdülő U16 4000 m), Mészáros Bere (MK1 Gyermek U10 4000 m), Horváth Dániel (MK1 Kölyök U13 4000 m), Rohn Panka (MK1 Gyermek U11 4000 m).
Bronzérmes: Jávor Bence (K1 Ifjúsági U17-U18 7 km), Rohn Bendegúz Péter (K1 Kölyök U13 4000 m), Balogh Zétény (K1 Serdülő U16 4000 m), Fejős Márton (MK1 Kölyök U13 4000 m).

Atomerőmű SE
Aranyérmes: Pálfalvi Viktor (C1 Serdülő U15 4000 m), Prókai Boglárka (K1 Serdülő U15 4000 m), Adorján Angéla (K1 Serdülő U16 4000 m).
Ezüstérmes: Kiszli Vanda (K1 Felnőtt 7 km), Vig Ajna (MK1 Gyermek U12 4000 m).
Bronzérmes: Nagy Tibor Soma (C1 Serdülő U15 4000 m), Mácsik Krisztina Anna (K1 Serdülő U16 4000 m), Staub Gréta (MK1 Gyermek U10 4000 m), Schäffer Liza (MK1 Gyermek U11 4000 m), Kerekes Boglárka (MK1 Kölyök U13 4000 m).

Tolnai Kajak-Kenu SE
Aranyérmes: Barina Bence Márton (MK1 Gyermek U10 4000 m), Szabó Erik (MK1 Gyermek U11 4000 m).
Ezüstérmes: Horváth Emőke (K1 Ifjúsági U17-U18 7 km), Strelenczky Eszter (MK1 Kölyök U13 4000 m).
Bronzérmes: Szakály Balázs (K1 Kölyök U14 4000 m), Zsédely Zsófia (K1 Kölyök U14 4000 m), Horváth Zsófia (K1 Serdülő U15 4000 m), Mármarosi Noel Zsolt (MK1 Gyermek U12 4000 m).

Dunaföldvári Kajak-Kenu SE
Aranyérmes: Futó Máté (C1 Kölyök U13 4000 m), Lajkó Ferenc (MC1 Vegyes Gyermek U10-U11 4000 m).
Ezüstérmes: Nikl Rebeka (MC1 Vegyes Gyermek U10-U11 4000 m).
Bronzérmes: Jákli Péter (MC1 Vegyes Gyermek U10-U11 4000 m).