Simple Női Liga NB I

2022.09.22. 09:21

Csigi Eszter négy gólt vállalt, a Ferencváros kiütötte az Újpestet

A Ferencváros 16–0-ra legyőzte az Újpest FC-t a női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság korábbról elhalasztott mérkőzésén.

Csigi Eszter (13) volt a legeredményesebb az Újpest ellen

A címvédő Bajnokok Ligája selejtezője miatt augusztusról elhalasztott mérkőzésen negyedóra játék után a szekszárdi születésű Csigi Eszter találataival már 3–0-ra vezetett a Ferencváros az újonc lila-fehérek ellen. A svájci Baselben is megfordult 23 esztendős válogatott védő az első játékrész utolsó percében is betalált (négy góljából hármat büntetőből szerezte), kialakítva a félidei 7–0-s különbséget.

Fordulás után még jobban nyílt az olló, a Szekszárdi UFC nevelése mellett Hanna Barker, Nagy Viktória (2), Biljana Bradics (3), Shameeka Fishley (2), Vágó Fanny (2), Németh Diána és Szabó Viktória is betalált.

A góllövőlistát Csigi Eszter és Vágó Fanny vezeti hét-hét találattal.

A bajnokság állása az 5. forduló után: 1. Ferencváros (46–0) 15, 2. ETO FC Győr (30–1) 15, 3. MTK Budapest 13..., 10. KÉSZ-St. Mihály-Szeged 2, 11. Szekszárdi WFC (3–22) 0, 12. Újpest FC (2–43) 0 ponttal.