Kajak-kenu

2022.09.14. 09:28

Kiszli Vanda duplázott a világbajnoki válogatón

Ahogy a rövidkörös versenyben, úgy a klasszikus maratoni távon is első helyen végzett Kiszli Vanda a Tokajban zajló világbajnoki válogatón.

R. G.

Kiszli Vanda mindkét számban első helyen ért célba a tokaji válogatott

Fotó: MW-archív

Az Atomerőmű SE sokszoros világ- és Európa-bajnok klasszisa a 3,4 kilométeres távon 15:30.050 perces idővel nyert, a mögötte másodikként célba érő győri Czéllai-Vörös Zsófia 15:31.220 perces idővel ért be a célba.

Kiszli a klasszikus, 26 kilométeres távon 1:59:49 órás idővel győzött, egy másodperccel (!) megelőzve a rövidkörös megméretésen is legyőzött Czéllai-Vöröst. A két versenyző fölényéről mindent elmond, hogy a harmadik helyezett már két perces hátránnyal ért célba.

A Szekszárdi Kajak-Kenu SE fiatalja, Bartos Zsófia a rövidkörös versenyben és a klasszikus távon is ötödik lett. Előbbiben 17:08.250 perc volt az ideje, az utóbbit pedig 2:12:40 óra alatt teljesítette.

A maraton világbajnokságot szeptember 29-től a portugáliai Ponte de Limában rendezik.