X. Morgen Ferdinánd-emléktorna

2022.09.16. 21:34

Tizenhat triplával sokkolta a Brno a házigazda Paksot

A Basket Brno jutott be a másodikként a Morgen Ferdinánd-emléktorna döntőjébe, miután hosszabbítást követően legyőzte a házigazda Atomerőmű SE-t.

R. G.

Csirke Ferenc tart eligazítást. Nagy meccsen kapott ki az Atomerőmű

Nem lesz sorozatban négyszeres győztes az Atomerőmű SE a Morgen-emléktornán. A cseh basket Brno ugyanis megtréfálta a paksiakat, és nagy hátrányt ledolgozva előbb a rendes játékidőben kiegyenlített, majd a hosszabbításban a maga javára fordította a találkozót. A két csapat pár napja éppen ellentétes utat járt be, a brnói felkészülési meccsen az ASE dolgozott le nagy hátrányt a negyedik negyedben, és győzött, ezúttal a csehek jöttek vissza 78–65-ről az utolsó negyedben.

A rendes játékidő 89–89-es döntetlenje után a ráadás Lubomir Ruzicka csapatának sikerült jobban, így ők játszhatnak szombat este hétkor a Kometa Kaposvári KK-val. Az ASE pedig 16 órától a bronzmeccsen a Naturtex-SZTE Szedeák csapatával meccsel.

Az első elődöntőről itt olvashat, kattintson ide!

Hiába volt nagy fölényben a palánkok alatt az ASE (49:33 volt a lepattanók aránya), a meccset végül a jobb triplamutató döntötte el. A Paks hét hárompontosával szemben a Brno tizenhat alkalommal talált be távolról. Az ASE-ban szenzációsan játszott Eilingsfeld János és Paul Atkinson Jr., mindketten 28 pontig jutottak, s előbbi 11, utóbbi 10 lepattanót szedett le. Szintén dupla-duplát ért el Deon Edwin, aki 10 ponttal, 10 lepattanóval zárt. A cseheknél Kameron Chatman 28 ponttal és 10 lepattanóval fejezte be a meccset, míg Pulpán Viktor 12 pontja mellé 11 gólpasszt osztott ki.

A paksiaknak ez volt az első vereségük a mostani felkészülési időszakban.

Atomerőmű SE–Basket Brno 100–105 (30–29, 19–22, 29–14, 11–24, 11–16)

Paks, ASE-sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Győrfi P., Reisz P., Farkas P. ASE: Frank 5, Edwin 10/3, Green 11/6, Eilingsfeld 28/6, Atkinson Jr. 28. Csere: Kovács Á. 8, Taiwo 6, Gulyás M. 4/3, Pajor, Karosi. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Brno: Chatman 28/15, Pulpán 12, Bálint R. 14/12, Körner 8, Pursl 7. Csere: Misula 16/12, Svoboda 7, Houzar, Krakovic 13/3. Vezetőedző: Lubomir Ruzicka.