Női kosárlabda Euroliga

2022.11.15. 19:46

A KSC Szekszárd legyőzte a görög Olympiakoszt

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 78–69-re legyőzte a görög Olympiakoszt a női Euroliga 4. fordulójában, s ezzel második sikerét érte el a sorozatban.

2022.11.15 Szekszárd Női kosárlabda Euro Liga meccs KSC-Olypiacos. Fotó: Makovics Kornél

Szó szerint nekiesett görög riválisának a KSC, amely pillanatok alatt ellépett 16–6-ra. Olybá tűnt, simán lerendezi ezt a meccset a Szekszárd, s csak az lesz a kérdés, hogy mekkora különbséggel vívják ki második El-sikerüket Studer Ágnesék. Láthatóan sokkal gyorsabban játszottak Djokics Zseljko tanítványai, akik úgy is simán vezettek, hogy a triplákkal igencsak hadilábon álltak. Az Olympiakosz trénere dühösen csapkodta a levegőt, s folyamatosan mondta a magáét (ebből inkább nem idéznénk...), de csapatát még az időkérés sem tudta felrázni.

Aztán egyszer csak elveszítette a fonalat a KSC, elkezdtek kimaradni a dobások, s amíg korábban a görögök adták el sorra a labdákat, most a kék-fehérek kezdték elszórni a játékszert. Ahogy mondani szokták, a pireusziak megérezték a „vérszagot”, s Aina Ayuso duplájával a 16. percben, a meccs során először vezettek (22–23). Varázsütésre feljavult az addig nem sokat mutató Megan Gustafson, a görögök amerikai klasszisa, aki elkezdte szórni a pontokat és lekapkodni a lepattanókat. A korábban a Csatában is megfordult magasember végül 23 pontnál és 9 lepattanónál állt meg.

De szerencsére nem ő lett a hős, hanem Goree Cyesha, aki dupla duplával, 19 pontja mellett 13 lepattanóval jelentkezett, Studer Áges pedig 11 kiosztott gólpasszával tűnt ki. A nagyszünet után szerencsére szépen lassan visszatalált a játékához a KSC – kellett ehhez persze az ezúttal is fantasztikus közönség, amely megint átlendítette a hullámvölgyeken a KSC-t. A görögök a 23. percben még 12 ponttal vezettek (29–41 állt ekkor az eredményjelzőn), innen kapaszkodtak vissza Mányoky Rékáék, akik a záró felvonás előtt már csak egypontos hátrányban voltak (48–49).

Az utolsó tíz percre aztán minden újra összeállt, jól működött a védekezés, megint az első perceket idézte a Szekszárd támadójátéka. Amikor 56–54 után Goree Cyesha, majd Boros Júlia is bevágott egy triplát, már érezni lehetett, hogy a KSC meg fogja nyerni a meccset, s végül így is lett, mert a fáradó vendégek már képtelenek voltak megújulni. Egy perccel a meccs vége előtt már 14 ponttal, 78–64-re vezettek a szekszárdiak, innen jött vissza kilencre az Olympiakosz.

Szívesen eltekintettünk volna az izgalmaktól, de ha már így akarta a sors, legalább izgultunk egy kicsit. Ahogy a mondás is tartja, minden jó, ha jó a vége!

A szekszárdiak második győzelmüket aratták az Euroligában, s hosszabb pihenőt követően legközelebb december 7-én a francia Tango Bourges Basket otthonában lépnek majd pályára.

Női kosárlabda Euroliga, A-csoport, 4. forduló

Atomerőmű KSC Szekszárd–Olympiakosz SFP 78–69 (18–12, 11–21, 19–16, 30–20)
Szekszárd, 1000 néző. V: Fuska (szlovák), Jovanic (bosnyák), Pesics (szerb)
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 4/3, Miklós M. 8, VIVIANS 19/6, GOREE 16/6, HEBARD 15. Csere: Wallace 7/3, Mányoky, Holcz, BOROS J. 9/9, Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
OLYMPIAKOSZ: Ayuso 6, STAMATI 10/6, Syrra, Shook 8, GUSTAFSON 23/3. Csere: NIKOLOPOULOU 16/6, Diela 1, Spyridopoulou 5/3 Edző: Martins Zibarts
Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–4. 6. p.: 16–6. 9. p.: 18–12. 15. p.: 22–19. 17. p.: 22–23. 19. p.: 27–33. 22. p.: 29–37. 25. p.: 35–41. 28. p.: 46–45. 30. p.: 48–49. 33. p.: 58–54. 37. p.: 73–62.