Női NB I-es kosárlabda

2022.11.12. 18:23

Hideg fej, kék szív, a KSC legyőzte az Euroliga-címvédő Sopront!

Hatalmas csatában, az utolsó percekben nyolcpontos hátrányból felállva az Atomerőmű KSC Szekszárd 70–68-ra legyőzte a magyar bajnoki és Euroliga-győztes Sopron Basket együttesét.

A szekszárdi Studer Ágnes és a soproni Fegyverneky Zsófia versenyfutása

Fotó: Denes Martonfai

Djokics Zseljko szavai meghallgatásra találtak a szurkolóknál, mert több mint fél órával a labdafeldobás előtt már nem volt üres szék. Kezdésre a légteret nem tudták felfűteni a drukkerek, a korai kezdési időpont ide vagy oda, hűvös volt a szekszárdi sportcsarnokban, ezért rendesen be kellett melegíteniük a játékosoknak a találkozó elején. A hangulat viszont pokoli volt, ahogy az egy Szekszárd–Sopron rangadóhoz illik. A buzdítást a vendégek szimpatizánsai kezdték el, de a „névsorolvasásra” becsatlakoztak a hazai drukkerek is.

A szekszárdi kezek viszont melegek voltak, kiválóan dobtak Victoria Viviansék, akiknek az első nyolc kísérletéből hat betalált, míg a soproniak 3/7-es mutatóval álltak az első négy perc után. Magához is rendelte övéit Gáspár Dávid. Az amerikai Brittney Sykes 12. pontjával 3–2 után vette vissza a vezetést az Euroliga-címvédő (23–24). Elkapta a fonalat a Sopron, az elnyűhetetlen Fegyverneky Zsófia negyedik triplájával tovább növelték előnyüket a vendégek.

A rövid pauza után Alice Kunek törte meg a Fegyverneky, Sykes, Eziyoda Magbegor pontszerző triót. Várható volt, hogy a kiváló formáját nem fogja tudni tartani a KSC, vissza is esett a dobószázaléka, a félidő legnagyobb különbsége a 14. percben 27–33-nál állt meg. A bajnokot is elérte a hullámvölgy, a Szekszárd három perc leforgása alatt 10–0-s szériát produkált. Mindezt büntetők nélkül, a második negyed első soproni faultját Fegyverneky a 18. percben ütötte be.

A félidő a soproni kapitány hármasával végződött, a második Goree Cyesha és Jelena Brooks triplájával indult. És kettő, illetve három eladott labdával (az első húsz percben összesen volt hét 2:5 arányban) és hibák sorozatával folytatódott. Úgy tűnt, az a csapat jöhet ki nyertesen a csatából, amelyik előbb nyugszik meg. Nagyon egyik csapat sem tudott, mégis Sykes büntetőjével 53–46-ra meglépett a Sopron, s ezt a különbséget – a gyenge dobómutatók miatt – a negyed végéig tartani tudta.

Sydney Wallace második triplájával és dudaszós duplájával, majd Studer Ágnes pincérjével két pontra zárkózott vissza a KSC (33. p.: 59–61). A vendégek edzője jókor kérte ki idejét, a szusszanásnyi idő után 6–0-t futott csapata, az ausztrál center, Magbegor nyolcadik pontjával a mérkőzés legnagyobb különbsége alakult ki ekkor. De nem a Szekszárdról lett volna szó, ha feladták volna a mérkőzést. Az utolsó percekben Vivians, Studer és Ruthy Hebard kezei sem remegtek meg a büntetővonalról, ezzel az alapszakaszban 2017 novembere után győzte le a bajnokot Djokics Zseljko együttese.

Tippmix Női NB I, a 9. fordulóban

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–SOPRON BASKET 70–68 (24–27, 17–17, 9–13, 20–11)
Szekszárd, 1100 néző. V: Cziffra, Tőzsér, Mészáros B.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 13/3, Miklós M. 4, VIVIANS 15/3, GOREE 16/3, HEBARD 12. Csere: Mányoky 2, Wallace 8/6, Boros J. Edző: Djokics Zseljko.
SOPRON: SYKES 21/6, FEGYVERNEKY 20/12, Sitku 2, Brooks 7/3, MAGBEGOR 9. Csere: Sztankovics 2, Varga A., Kunek 7/3, Czukor. Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 12–10. 6. p: 18–15. 9. p.: 23–24. 12. p.: 27–31. 15. p.: 33–33. 18. p.: 39–37. 22. p.: 44–47. 28. p.: 48–55. 32. p.: 54–61. 36. p.: 59–67.