Női kosárlabda

2023.01.18. 19:48

Az első félidőben eldöntötte a szekszárdi El-meccset a Valencia

A parádésan kezdő Valencia egy félidő alatt eldöntötte az Atomerőmű KSC Szekszárd elleni El-mérkőzést szerdán a női Euroligában.

Miklós Melinda a spanyolok klasszisa Queralt Casas (9) mellett tör kosárra

Kiváló csapat a Valencia ez a szerda esti szekszárdi El-találkozón is bebizonyosodott. Még az is belefért a spanyoloknak, hogy elsőszámú sztárjukat, Alba Torrenst pihentessék, nélküle is simán nyerték a tizedik forduló meccsét.

Tegyük hozzá, a KSC is kellett ehhez, ritka az olyan, hogy Djokics Zseljko csapata majdnem négy percig nem talál a gyűrűbe, márpedig szerdán ez történt (az első hazai kosarat Sydney Wallace szerezte 3:56 perc játék után). A spanyolok pedig szépen el is léptek 10–0-ra, s ezzel olyan magabiztosságra tettek szert már az elején, amiből a folytatásban már nem lehetett kizökkenteni őket.

A szekszárdiak mindössze 7 pontig (!) jutottak egy negyed alatt, de nem azért, mert annyira jó lett volna a vendégek védekezése, sokkal inkább a pontatlan és rosszul megválasztott támadásbefejezések miatt. Ilyen kevés pontot legutóbb éppen a Valencia ellen dobtak, akkor a záró negyedben hatig jutottak Studerék (a spanyolok pedig 26-ig, amivel fordítani tudtak).

A nagyszünetig majdnem dupla annyi pontot tettek fel a táblára a spanyolok, mint a hazaiak, akik nem könnyítették meg a saját dolgukat azzal sem, hogy 15 (!) labdát adtak el. A vendégeknél az amerikai Lauren Cox 19 pontig jutott, szinte annyit dobott egymaga, mint a teljes KSC. Azt nem lehet mondani, hogy ne igyekeztek volna a kékek, de valahogy ezen az estén semmi sem jött össze nekik. A Valencia pedig túl jó csapat ahhoz, hogy ilyen hibák beleférjenek.

A fordulás után megpróbált kivágni egy huszáros hajrát a KSC, ahogy azt tőlük korábban megszokhattuk. Egy 7–0-s sorozattal fel is jöttek tizenötre (31–46), de aztán a spanyolok megint megrázták magukat, és visszaállították a húsz körüli különbséget. Az utolsó negyedben pedig meg is tartották ezt, sőt még kettőt hozzá is tettek, így végül simábban nyertek a KSC ellen Szekszárdon, mint novemberben hazai pályán (akkor 74–59 lett a vége).

A hazaiaknál dupla duplát jegyzett az amerikai Ruthy Hebard, aki a 14 pontja mellé 13 lepattanót kaparintott meg, de aligha örült ennek, mert ő is győni szeretett volna. A szekszárdiak az Euroligában legközelebb jövő szerdán a görög Olympiakosszal játszanak idegenben, majd a hónap utolsó szerdáján a francia Tango Bourges Basket csapatát látják vendégül.

Női Euroliga, A-csoport, a 10. fordulóban
Atomerőmű KSC Szekszárd–Valencia Basket 54–75 (7–16, 13–23, 21–22, 13–14)
Szekszárd, városi sportcsarnok, 800 néző. V: Vupancic (szlovén), Csender (román), Velikov (bolgár).
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, WALLACE 14/12, Vivians 5/3, Goree 13, HEBARD 14. Csere: Mányoky 2, Miklós M., Krnjics, Holcz, Bálint R. Vezetőedző: Djokics Zseljko.
VALENCIA: Ouvina 3/3, BUENAVIDA 10/6, Casas 7/3, COX 26/12, Carrera 3. Csere: Romero 11/3, Lamana 5/3, Gülich 10/6, Morro, Kalenik
Vezetőedző: Ruben José Burgos Lopez.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–8. 6. p.: 5–12. 8. p.: 5–16. 12. p.: 9–21. 16. p.: 16–31. 18. p: 20–34. 21. p.: 22–42. 25. p: 31–46. 28. p: 36–58. 30. p: 41–61. 34. p: 48–64.
Kipontozódott: Studer Á. a 40. percben.