Férfi kosárlabda NB I

2023.01.28. 19:54

Edwin, Eilingsfeld és Atkinson húzta az Atomerőmű SE szekerét

Az Atomerőmű SE simán nyert a sereghajtó Nyíregyháza ellen a férfi NB I 18. fordulójának szombati meccsén.

Eilingsfeld János (a labdával) és az ASE könnyedén átlépett a nyírségieken

Kovács Ákos, Gulyás Milán és Frank Áron még nem tudta vállalni a játékot, de a soproni meccsről hiányzó Milos Grubor ott volt a paksiak keretében. No meg ott volt a lelátón Horváth Péter János, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. frissen kinevezett vezérigazgatója, aki szerdai látogatásakor ígérte meg az ASE kosarasainak, hogy sokszor láthatják majd a Gesztenyés úti csarnokban.

Nem tudni, hogy a „vezér” jelenléte volt-e az oka, de 8–0-val indított az Atom, amely a második negyed felénél tizenkét ponttal (35–23) vezetett, s ezt az előnyét a szünetig meg is tartotta. Elsősorban Paul Atkinson volt az, aki húzta a paksi szekeret az első félidőben, a fiatal amerikai center 14 pontnál járt, egyedüliként a teljes mezőnyben ő tudott kétszámjegyű mutatót felíratni a villanytáblára.

Aztán a szünet után jöttek szép lassan a társak, ahogy azt megszokhattuk, Deon Edwin és Eilingsfeld János is beindult, s igazából ők hárman verték meg a szabolcsiakat. A harmadik negyed végére tizennégyre tornázta az előnyét az ASE, amely a záró felvonás első perceiben tizenkilenccel „ment már” (68–49), s ez volt az a meccs, amelyen Csirke Ferenc valamennyi játékosának bátran lehetőséget adhatott. A végén egyszerre volt a pályán Csizmadia Attila, Pajor Dávid, Karosi Gergely, Géringer Gergő és Kékesi Kolos. Utóbbi két játékos ezen a meccsen debütált az NB I-ben.

Férfi NB I, a 18. fordulóban
Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS 82–65 (18–13,21–14,24–22,19–16)
Paks, ASE-csarnok, 1000 néző. V: Kapitány G., Farkas G., Kovács N.
PAKS: EDWIN 22/6, Pajor 2, Buckhingam 6/3, EILINGSFELD 20/6, ATKINSON 20. Csere: Grubor 6/6, Taiwo 2, Karosi 2, Géringer 2, Kekesi, Csizmadia. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Nyíregyháza: Perry 6, KASS 14/12, BAZSO 11/6, PIPIRAS 14/6, Copes 8. Csere: Dickerson 9/3, Kiss 3/3, Szobi, Williams. Vezetőedző: Darko Radulovics.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11–8. 10. p.: 18–13. 15. p.: 25–20. 20. p.: 39–27. 25. p.: 49–41. 30. p.: 63–49. 35. p.: 73–60. 40. p.: 82–65.