Női Euroliga

2023.01.25. 19:26

Nincs meg az első idegenbeli siker, az Olympiakosz otthonában is kikapott a KSC

A mérkőzés nagy részében hátrányban játszó Atomerőmű KSC Szekszárd 87–68-ra kikapott az addig nyeretlen Olympiakosz otthonában a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 11. fordulójában.

Nikola Dudásává hét ponttal mutatkozott be a KSC-ben

Forrás: FIBA

„Itthon vagyunk!” – harsant fel a Béke és Barátság Stadion lelátóján magyarul, miután a helyi műsorközlő befejezte a szekszárdi játékosok bemutatását. A közel 12 ezer néző befogadására alkalmas létesítmény szinte kongott az ürességtől (az Olympiakosz férficsapata meccsein más a helyzet, a Hanga Ádámot soraiban tudó Real Madridot hétvégén telt ház előtt győzték le a hazaiak az Euroligában), így a KSC játékosai is jól hallották az őket elkísérő drukkerek buzdítását.

El is kélt a szurkolás Djokics Zseljko együttesének, mely 8–6-os vezetés után négy percig nem talált gyűrűbe, míg a Megan Gustafson vezette görögök ez idő alatt 11–0-s sorozatot futottak. Ruthy Hebardék a folytatásban sem bírtak az amerikai centerrel, aki az első félidőben csapata pontjainak felét szerezte (21-et), megdobva gyakorlatilag az Euroliga-átlagát. A második negyed elején a szekszárdi találkozón szintén nagyot alkotó Angeliki Nikolopulu triplájával először lett tíz pont a különbség, ami tizenhétnél csúcsosodott ki (39–22). A napokban igazolt Nikola Dudásová a félidő hajrájába labdát szerzett, büntetőket értékesített és triplát dobott, így a nagyszünetre bizakodva mehetett el a KSC. A második félidőre Sydney Wallace duplájával jöttek vissza a felek, de tíz ponton belülre ekkor sikerült utoljára kerülniük a szekszárdiaknak, mert bár az eladott labdákban egál körül zártak a felek (12, illetve 10), a lepattanó csatát a jobban célzó (31/58, illetve 29/70) görögök nyerték (43, illetve 27).

A Szekszárdnak így tovább kell várnia első idegenbeli sikerére az Euroligában (erre Bolognában lesz lehetősége), ezzel a vereséggel pedig eldőlt, hogy biztosan nem juthat a legjobb nyolc közé.

Euroliga, alapszakasz, 11. forduló
Olympiakosz SFP–Atomerőmű KSC Szekszárd 87–68 (19–14, 23–17, 25–19, 20–18)
Pireusz, v.: Mavisu (török), Marchis (román), Perciavalle (olasz)
OLYMPIAKOSZ: Nikolopulu 9/3, STAMOLAMPRU 14, AYUSO 12/6, SHOOK 10/3, GUSTAFSON 32/3. Csere: Stamati 6/6, Spyridopulu, Skorics 3, Diela, Syrra 1, Vamvaka. Edző: Athanasziosz Niklasz
SZEKSZÁRD: Studer 6, WALLACE 17/9, Miklós M. 2, Goree 14, HEBARD 16. Csere: Mányoky 4, Krnjics 2, Dudásová 7/3, Bálint R. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–8. 13. p.: 26–16. 17. p.: 39–22. 23. p.: 48–37. 28. p.: 62–45. 35. p.: 75–59.
Kipontozódott: Hebard (39.)

A KSC legközelebb január 31-én, szerdán 18 órás kezdettel a Szuperkupa-győztes Tango Bourges együttesét fogadja.