NB II-es kosárlabda

2023.02.21. 11:00

A listavezető túl nagy falatnak bizonyult a Dombóvárnak

Egy félidőn át bírta a tempót a PTE-PEAC- együttesével a Dombóvári Kosársuli KE, mely végül 82–68-ra alulmaradt a férfi NB II-es kosárlabda-bajnokság 5. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Illusztráció

Fotó: Dömötör Csaba

Két és fél hónap után, a listavezető ellen léptek ismét saját közönségük előtt pályára a dombóváriak. A felfokozott hangulat elkapta a hazaiak játékosait, akik az első félidőben nemcsak megszorongatni tudták a PEAC-ot, de mindkét negyedet sikerült megnyerniük. A harmad játékrészben aztán megmutatta erejét a baranyai gárda, 11–0-val kezdte a második félidőt (38–46), amit egy 11–2-es sorozattal zárt le. Az utolsó felvonás Pölöske Kornél kosarával még egyszer tíz pont alá benéztek a hazaiak (65–74), de a végszó ismét a pécsieké volt.

NB II, Nyugati csoport, az 5. fordulóból
Dombóvári Kosársuli KE–PTE-PEAC 68–82 (16–15, 22–20, 11–27, 19–20)
Dombóvár, Szuhay-Sportközpont. V.: Nagy B., Szecsődi, Boros Gy.
Dombóvár: Kőnig 19/12, Takács A. 18/9, Pölöske 15, Lép 10/6, Roósz 3, Barabás Á. 2, Katatics 1, Vincellér, Kalocsa, Monostori. Edző: Szilágyi Tamás.

A négy győzelemmel és öt vereséggel az 5. helyen álló dombóváriakra két hét szünet vár, legközelebb március 3-án 18 órakor az utolsó előtti, nyolcadik Mosonmagyaróvárt fogadják.