Férfi NB II-es kosárlabda

2023.02.16. 13:03

A sereghajtó otthonában vérzett el a Dombóvári KKE

A harmadik negyed elején még három ponttal vezetett, végül 77–72-es vereséget szenvedett a Soproni Tigrisek otthonában az NB II Nyugat csoportjában szereplő Dombóvári Kosársuli KE.

Illusztráció

Fotó: Dömötör Csaba

Bizakodhatott Szilágyi Péter együttese, hogy a budaörsi sikere után újabb idegenbeli mérkőzést húznak be,  miután a Sopron a fordulót megelőzően nyeretlenül állt a bajnokság utolsó helyén. Nem így történt, mert bár a szoros első félidő után a másodikat 15–0-val indította a DKKE (44–50), a negyed vége a házigazdáé volt egy 14–0-s sorozattal. A záró felvonásban tízpontos hátrányt sikerült ledolgozniuk Takács Arnoldéknak (63–66), de a felzárkózás annyi erejüket emésztette fel, hogy a találkozó végén pontatlanabbá vált a játékuk, s így a „kötelező győzelem” sem jött össze.