Férfi NB II-es kosárlabda

2023.02.08. 11:28

Folytatta sormintáját bajnokságban a Dombóvár

Megnyerte idei első bajnoki mérkőzését a férfi NB II-es kosárlabda-bajnokság Nyugati csoportjában szereplő Dombóvári Kosársuli KE, miután 89–78-re győzött a Radobasket vendégeként.

Fotó: Dömötör Csaba

Közel két hónap után játszott ismét tétmérkőzést a dombóvári alakulat, mely három győzelemmel indította ősszel az NB II-es bajnokságot, a következő hármat azonban egyaránt elveszítette. Szilágyi Tamás együttese abban a reményben utazott Budaörsre, hogy a két 3-3-as mutatóval álló csapatok összecsapásából ők mozdulnak el pozitív irányba.

Az első negyed nem azt mutatta, hogy ez sikerülni fog, a Radobasket a játékrész közepén 16–12-re vezetett, majd a rövid pauza után 8–0-s sorozatot produkáltak a dombóváriak. A félidőben 43–34-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző, s úgy tűnt, simán behúzza a meccset a DKKE. A hazaiak nem így gondolták, az utolsó tíz percre ők fordultak rá minimális előnnyel (62–61). A záró felvonásban többek között Takács Arnold három triplája is kellett a dombóvári fordításhoz és a győzelemhez, amivel megőrizték negyedik helyüket a tabellán.

Sok pihenő nem jut a DKKE-nek, pénteken 18.45 órától már a Soproni Tigrisek otthonában lép pályára.