Férfi NB II-es kézilabda

2023.04.25. 12:34

A „szerb ligaválogatott” ellen pont nélkül maradt a tartalékos Hőgyész

A Hőgyészi SE három alapembere nélkül egy félidőn át tartotta magát a Pécsi VSE vendégeként a férfi NB II-es kézilabdabajnokság hétvégi fordulójában.

A kép illusztráció

Fotó: Dömötör Csaba

NB II, Dél-nyugat, 19. forduló
Pécsi VSE–Hőgyészi SC 33–23 (12–11)
Komló, 120 néző. V.: Bujdosó M., Horváth V.
Hőgyész: Szente – Teimel M. 1, Nyitrai 3, SZÉLES, Gadányi 2, SZAKCSI 9 (3), Vojkovics I. 2. Csere: Farkas G. (kapus), PENCS 5, SZABÓ T., Kovács L., Lőrinc Sz. 1, Rőmer. Edző: Bán Tamás.
Kiállítások: 14 perc + kizárás, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3.

A dobogós helyezéseket elosztását illetően fontos mérkőzés várt a Hőgyészre, de abban a pillanatban, hogy kiderült, Vald Benjamin és Vojkovics Gyula sem állhat a vendégek rendelkezésére, nagy mértékben csökkent az esélyüket az előző idényben még NB I/B-s csapat otthonában.

Három kezdőjátékosa nélkül (a két említett játékos mellett Sebestyén Csaba régóta hiányzik) négy 17 éves játékossal, de nem feltartott kézzel utaztak Komlóra a hőgyésziek. Ez az első félidei játékukon mutatkozott meg, az 5–0-s kezdésük a 23. percig tartott ki (9–9). A félidőre már a hét szerb légióssal felálló PVSE ment egy gól előnnyel, a második játékrészben a nagy tempó és a sok ütközés felőrölte a Széles Álmosékat, bele-bele hibáztak a játékba, az olló pedig tíz gólra nyílt.

Bán Tamás: – Kiváló játékvezetés mellett szenvedtünk vereséget a „szerb ligaválogatott” ellen.

A hőgyésziekre még három bajnoki mérkőzés vár a szezonban, legközelebb május 6-án a Dunaújvárost fogadják, majd utaznak a NEKA U23-as csapatához, zárásként május 27-én a Nagyatádot látják vendégül.