Női NB II-es kézilabda

2023.04.25. 15:35

Az utolsó másodpercekben győzött a Fekete Gólyák a fővárosban

Hét mezőnyjátékossal győzte le a Szent István SE U22 együttesét a Szekszárdi Fekete Gólyák KC a női NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában.

Tudósítónktól

Farkas Anita fontos pillanatban talált be a harjában

NB II, Dél-nyugat, 19. forduló
Szent István SE U22–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 27–28 (14–16)
Budapest, 30 néző. V.: Doleschall, Pál Cs.
Szekszárd: Tóth I. – KAPÁS 4, FARKAS A. 6, Bognár Zs. 3 (2), GULYA 3, KAVECZKI 10 (3), AMBRUS K. 2. Csere: Schell, Nagy A. (kapusok), Orbán E. Edző: Bordán Anna.
Hétméteresek: 5/3, illetve 7/5.
Kiállítások: 12 perc + kizárás, illetve 4 perc.

Az előzetes erőviszonyokat mutatta, hogy amíg a hazaiaknál az NB I/B-s csapatból nyolcan „játszottak vissza”, addig a Szekszárd mindössze hét mezőnyjátékossal utazott el a fővárosba, közte a félig gyógyult Bognár Zsanettel és a vállsérüléséből felgyógyult Kapás Teklával. Az ismét kiválóan játszó Kaveczki Edina, Gulya Krisztina páros vezérletével a szekszárdiak a 10. percben vették vissza a vezetést (6–5), de ahogy várható volt, a nagyon rövid kispad megtett hatását. Öt perccel a vége előtt a folyamatosan egyenlítgető hazaiaknál volt ismét az előny, de Ambrus Kinga és Farkas Edina találataival fordított az FGKC. Huszonöt másodperccel a vége előtt egyenlített a budapesti egylet, de a középkezdés után Kapás „elrobogott” a védők között, ami négy másodperccel a vége előtt a győztes gólt jelentette.

Bordán Anna: – A jelen körülmények között nagyra értékelem ezt a győzelmet. Csak így összefogva, nagy akarattal lehetett elérni ezt az eredményt. A kiemelteken kívül fontos volt Bognár Zsanett két belőtt büntetője, illetve Schell Gabriella utolsó percekben bal szélről hárított fontos labdái. Most kis szünet következik, addig legalább a betegek meggyógyulnak és az idei pechhullám talán nem folytatódik.

A szekszárdiak május 14-én az Alba Fehérvár U22-es csapatát fogadják.