Női kosárlabda NB I

2023.04.19. 19:43

Drámai csatában nyert a KSC, harmadik meccs dönt a bronzéremről

Az Atomerőmű KSC Szekszárd nagy csatában 64–62-re legyőzte a DVTK-Hun-Therm csapatát a női NB I harmadik helyéért zajló párharcban. Szombaton Miskolcon dől el a bronzérem sorsa.

Nikolá Dudásová (a labdával) és a KSC Szekszárd nagy csatában nyert

Goree Cyesha, Holcz Rebeka, Szücs Gréta és Studer Zsuzsa is díjat vehetett át a meccs előtt dr. Sólyom Bódogtól, a megyei szövetség elnökétől a 2022-es évben nyújtott teljesítményéért. Ünnepi volt tehát a hangulat a meccs előtt, s mindenki abban reménykedett, hogy utána is az lesz.

A vezetőedzőjüket, Djokics Zseljkót nélkülöző (a tréner betegen feküdt otthon) szekszárdiak az utolsó esélyüket akarták megragadni, s így is indítottak. Darcee Garbin duplája után Nikolá Dudásova majd Sydney Wallace vágott be egy hármast – már két perc alatt jobban állt ebben a mutatóban a KSC, mint Diósgyőrben, ahol az egész meccsen egy jött össze.

Aztán sajnos beindult Arella Guirantes. A szombaton 31 pontot és 19 lepattanót jegyző klasszis összekapta a DVTK-t, amely a KSC 10–0-s rohamára szintén 10–0-val felelt, s máris a vendégek vezettek. Lüktető volt a meccs, kiváló reklámja a női kosárlabdának. Nagy csata folyt a pályán, amiből a KSC jött ki jobban, így egy negyed után vezetett.

Aztán a második elején beragadtak a kék-fehérek, a Diósgyőr 9–0-val indított, Wallace triplája egy 6:26 perces gólcsendet tört meg. Az angol-amerikai nagyon érezte a ritmust, s lendülete át is ragadt a többiekre. Újfent elkapta a fonalat a Szekszárd, Boros Júlia hármasa után már csak egy volt a különbség – jött is Völgyi Péter időkérése.

A szünetben a nyugati régió bajnokát, a KSC U14-es gárdáját, valamint edzőiket, Stierné Jankovics Máriát és Baki Sándort köszöntötték, sőt az is kiderült, hogy az ingyenes osztálykirándulásért zajló játékot az EÜ 9A osztálya nyerte.

Báint Réka triplájával indult a második félidő, amit 7–2-vel nyitott a KSC. Feszült volt a légkör, egy ízben Wallace és Milica Jovanovics akaszkodott össze, aztán Völgyi edző kapott technikait, majd pedig két vehemensebb DVTK-drukkert kellett rendre inteniük a biztonságiaknak.

A záró negyedben utolsó erőtartalékaikat mozgósították a csapatok, s a hajrából most a szombati meccsel ellentétben a KSC jött ki jobban, így jöhet a párharc mindent eldöntő harmadik mérkőzése, amit szombaton este hatkor játszanak Miskolcon!

Női kosárlabda NB I, a 3. helyért, 2. mérkőzés
Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK-Hun-Therm 64–62 (19–17, 12–14, 18–19, 15–12)
Szekszárd, 1000 néző. V: Kapitány, Söjtöry, Minár
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 2, DUDÁSOVÁ 13/9, WALLACE 21/6, Mányoky 2, Goree 11/3. Csere: Miklós M. 5/3, Krnjics 2, Bálint R. 5/3, Boros J. 3/3 Mb. edző: Horváth Zsófia.
DVTK: Aho N. 12/6, KÁNYÁSI 8/6, GUIRANTES 20/3, Garbin 7/3, Jovanovics. Csere: Kiss A. 2, BERNÁTH 13/6 Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása: 5. perc: 10–2. 8. p.: 10–12. 13. p.: 19–24. 18. p.: 22–26. 21. p: 31–33. 24. p.: 38–33. 28.: 45–44. 30. p.: 49–50. 33. p.: 53–56. 37. p.: 60–59.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1–1. A harmadik, mindent eldöntő meccset szombaton este hat órától rendezik Miskolcon.