NB II-es női kézilabda

2023.04.18. 13:45

„Kínomban már csak mosolyogni tudok” – Bordán Anna a sérüléshullámról

Újabb játékosok kerültek sérültlistára a Szekszárdi Fekete Gólyák KC-nál, mégis esélyük volt a pontszerzésre a NEKA U22-es csapata ellen. Végül Farkas Anita kiválása megpecsételte a csapat sorsát.

Pataki Nikolett (zöldben) jól szállt be a mérkőzésbe

Forrás: Makovics Kornél

A hetek óta hiányzók mellé ezúttal Kapás Tekla csatlakozott, Bognár Zsanett pedig nem teljesen egészségesen tudta vállalni a játékot, ami időben és teljesítményben is meglátszott. Három serdülőkorúval a kispadon mégis jól kezdtek a szekszárdiak (4–3), de jött nyolc perc, amikor az új felállásban zavarba kerültek, s mint utólag kiderült, ez a szakasz döntötte el a mérkőzést. Nagy akarattal és a kiválóan játszó Kaveczki Edina, Gulya Krisztina párossal az ügyesen bekapcsolódó Pataki Nikolettel nagy üldözőverseny kezdődött. A jóval hosszabb kispaddal rendelkező akadémiások ellen a második félidőben kettőre feljöttünk (18–20), de Farkas Anita arcsérülése és kiválása végleg megpecsételte a Fekete Gólyák sorsát.

Női NB II, Dél-nyugat, 18. forduló
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–NEKA U22 28–31 (12–15)
Szekszárd, 150 néző. V.: Hársfalvi, Mórocz
Szekszárd: Tóth I. – AMBRUS K. 2, Farkas A. 2, Bognár Zs. 1, GULYA 6, KAVECZKI 13 (5), Szentes 2. Csere: Schell, Nagy A. (kapusok), PATAKI 2, Orbán, Köbli. Edző: Bordán Anna
Hétméteresek: /5, ill. 4/3.
Kiállítások: 8, illetve 6 perc.
Bordán Anna: – Kínomban már csak mosolyogni tudok azon, ami idén történik velünk. A felnőtt keretből már régóta hiányzó öt játékos mellé Kapás Tekla „szállt be”, Bognár Zsanett és Farkas Anita esete pedig hab a tortán. Ki bírna ki ennyi hiányzót? Pedig nem sokon múlt a siker, óriási akarattal, végig nagy küzdelemre késztettük a vendégeket. Persze ehhez kellett az egészen extrát nyújtó Kaveczki Edina, Gulya Krisztina páros, de a képességekhez mérten zömében a többiek is nagyon magas szinten teljesítettek. Kapusokon sem lehet számon kérni semmit, de ott talán egy-két bravúr hiányzott ebben a nehéz helyzetben. Öt győzelem után veszítettünk mérkőzést, de úgy érzem, hogy most nyújtottuk a legértékesebb teljesítményt, gratulálok a csapatnak.