Atlétika

2023.04.06. 15:10

Tizedik helyen zárta a prágai félmaratont Szemerei Levente

A szél nem segítette a Szekszárdi Sportközpont futójának dolgát, végül 1:05:09 órás eredményével végzett Szemerei Levente.

TEOL

Szemerei Levente Prágában kezdte a szezont

Forrás: Ljubljanski Maraton

Fotó: Sportida

A cseh fővárosban kezdte meg idei szezonját a 23 éves szedresi futó, aki kenyai edzőtáborból visszatérve először a prágai félmaratonon állt rajthoz. Az erős szél megnehezítette a közel 12 ezer (!) fős mezőny dolgát, de Szemerei Levente felkészülését ennek ellenére jól szolgálta a verseny. A Szekszárdi Sportközpont atlétája végül 1:05:09 órás idővel ért célba, ami összetettben a tizedik helyre volt elég, az európaiak külön versenyében viszont negyedik lett (az első hat között öt kenyai és egy ugandai futó végzett).

Szemerei Levente következő versenye a bécsi maraton lesz, mely egyben az Maraton Magyar Bajnokság és a nyári budapesti világbajnokság egyik, ha nem a legfontosabb állomása lesz.

A szedresi futóval készült beszélgetésünket (podcast) vasárnap hallgathatja meg hírportálunkon.