Kosárlabda

2023.05.08. 19:56

Nem tudta lezárni a Bonyhád, újabb meccs jön a kilencedik helyért

Az Atomerőmű KSE Bonyhád 85–72-es vereséget szenvedett Székesfehérváron, a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatától a 9. helyért zajló párharcban.

TEOL

Baki Sándor (a labdával) 12 pontot dobott a párharc második meccsén

Fotó: Máté Réka

A párharc első meccsét 73–70-re megnyerő völgységiek nagyszerűen kezdték az NB I/B-s bajnokság Zöld csoportjának helyosztóját, az első negyedet 24–11-re nyerték, s a hazaiak a szünetig csupán három pontot tudtak faragni hátrányukból. A második félidőt azonban nagyon megnyomták az akadémisták, akik ebben az időszakban 53 pontot (!) szereztek, szemben a bonyhádiak 30 pontjával. Hiába szedtek a bonyhádiak 52 lepattanót, a 21 eladott labdájuk megpecsételte a sorsukat. Arnold Botond 14, Kékesi Kolos és Baki Sándor 12-12, Tömösváry Máté pedig 10 pontot tett a közösbe.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, a 9. helyért, 2. mérkőzés
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia–Atomerőmű KSE Bonyhád 85–72 (11–24, 21–18, 28–19, 25–11)
Székesfehérvár, V: Kapusi G., Tóth B., Propszt A.
A legjobb dobók: Simon B. 24/9, Szalczgruber 15/9, Bata O. 13, illetve Arnold B. 14, Kékesi 12/6, Baki S. 12, Tömösváry 10/9.

A mindent eldöntő meccset pénteken 18 órakor rendezik Bonyhádon.