Nyolcadik helyen zárta az U18-as bajnokságot az Atomerőmű SE

A paksi klub junior csapata három vereséggel zárta a soproni nyolcas döntőt.

Az Atomerőmű SE U18-as csapata

Forrás: MKOSZ

Az egyik, ha nem a legfiatalabb átlagéletkorú csapattal vett részt a junior országos döntőn az Atomerőmű SE. A nyolcas döntő után Paksról és Magyarországról is távozó, Csehországba hazaköltöző Jan Pavlík irányította gárda a DEAC Kosárlabda Akadémia ellen kezdett, s bár az első negyedet megnyerte, a másodikat 15 ponttal elveszítette. A nagyszünet után Kékesi Kolos (11 pont, 12 lepattanó) vezérletével mindent megpróbáltak a paksiak, de a különbség csak tovább nőt.

A negyeddöntőben
DEAC KA–Atomerőmű SE 89–61 (16–17, 33–18, 22–12, 18–14)
Sopron, v.: Marton P., Utasi, Kiss M.
ASE: Pavlík B. 7, Arató, Kékesi 11/3, Géringer 7/3, Gulyás G. 8/6. Csere: Kupai 16/9, Imre M. 7/3, Inalegwu 5/3, Békési, Barcza, Somodi

A paksiak a korosztályos bajnokság mellett néhány, a felnőtt NB I/B-s Bonyhádban is pallérozódó játékossal a keresztjátékban a Kecskeméttel találkoztak. A első és az utolsó negyedben mutatott gyenge játék miatt Géringer Gergőék (24 pont, 12 lepattanó) újabb vereséget szenvedtek.

Keresztjáték, az 5-8. helyért
Kecskeméti KA–Atomerőmű SE 91–62 (29–15, 23–19, 12–15, 27–13)
Sopron, v.: Gruber, Marton P., Horváth A.
ASE: Pavlík B. 4, Kupai 15/3, Kékesi 11, Géringer 24/6, Gulyás G. Csere: Imre M. 2, Inalegwu 2, Arató 4, Békési, Barcza, Somodi

A hetedik helyért megrendezett találkozón jól kezdett az ASE, de Kékesi Kolost sérülés, Pavlík Botond Olivert pedig kiállítás miatt hamar elveszítették. Kupai László Levente (25 pont, 6 pattanó) és Géringer Gergő (12 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) vezetésével viszont nemcsak, hogy nagyot küzdöttek, de az utolsó percben át is vették a vezetést (68–71). A véghajrát viszont a Vasas bírta jobban, így nyeretlenül a nyolcadik helyen zártak.

Helyosztó, a 7. helyért
Vasas Akadémia–Atomerőmű SE 72–71 (13–23, 23–8, 18–19, 18–21)
Sopron, v.: Utasi, Kiss M., Horváth A.
ASE: Pavlík B., Kékesi 5/3, Imre M. 13, Géringer 12, Gulyás G. 3. Csere: Kupai 25/9, Inalegwu 6, Arató 5/3, Békési 2, Barcza

A bajnoki címet a házigazda Sopron nyerte, miután a döntőben 80–69-re legyőzte a Budapest Honvédot. A bronzérmes az NKA Pécs lett, miután 64–59-re bizonyult jobbnak a debrecenieknél. Az ötödik helyen a Kaposvári Sportiskola, hatodikként a Kecskemét gárdája zárt.