Megyei III. osztályú foci

2023.06.05. 12:58

Egy tucat gólt lőve védte meg bajnoki címét a Dombóvári LK – galériával!

Négyen is dupláztak a Dalmand elleni utolsó fordulóban, ezzel a Dombóvári LK megőrizte első helyét a megyei III. osztályú focibajnokság Nyugat régiójában.

A megyei III. osztály Nyugat 2022/2023-as bajnoka: a Dombóvári LK

Tíz perc alatt lerendezte a listavezető a dalmandiak elleni bajnokiját és ezzel az aranyérem sorsát. Kalmár Csaba a 14. percben szerzett vezetést a dombóváriaknak, majd Őszi Tamás és Kocsis Zsolt is betalált. A 24. percben pedig emberelőnybe is kerültek a hazaiak, ezzel lezárták a találkozó lényegi kérdését. Így a Zomba hiába nyert a bronzérmes Döbrököz vendégeként, a DLK veretlenül védte meg bajnoki címét.

Megyei III. osztály, Nyugat, 22. forduló
Dombóvári LK–Dalmandi SK 12–0 (8–0). Dombóvár, v.: Szabó P. (Hauck). Gólszerző: Őszi (15., 33.), Kocsis Zs. (19., 35.), Varga T. (28., 39.), Magyarosi (54., 56.), Kalmár Cs. (14.), Borbély R. (80.), Végh P. (81.). Kiállítva: Orsós I. (24., Dalmand), Kovács Sz. (59., Dalmand)
Döbröközi KSE–KSE Zomba 1–4 (1–2). Döbrököz, v.: Pekoli (Szabó P., Hauck). Gólszerző: Kovács R. (34.), illetve Hucker (73., 82.), Farkas D. (7.), Kerekes R. (20.)
Iregszemcsei SE–Tamási 2009 FC II 3–3 (1–1). Iregszemcse, v.: Szabó J. (Zászlósi). Gólszerző: Horváth Kálmán (5., 55., 58.), illetve Goman D. (10., 75., 82.)
Kaposszekcső-Csikóstőttős KSE–Nak SE 1–6 (1–1). Csikóstőttős, v.: Álló (Prantner M.). Gólszerző: Fehér A. (29.), illetve Greschner (30., 52.), Benedek T. (61., 70.), Rácz M. (73.), Harczi (81.)
Magyarkeszi KSE–Felsőnána SE 8–0 (5–0). Magyarkeszi, v.: Petrovics (Józsa B., Heitzmann). Gólszerző: Óvári (53., 65.), Lendvai (2.), Szalai K. (8.), Horváth Á. (30.), Orosz M. (31.), Pataki Gy. (44.), Oláh I. (78.)

Az aranyérem mellé gólkirályi cím is társult
A góllövőlista végeredménye. 44 gólos: Kis Dániel Péter (Dombóvári LK). 29 gólos: Goman Dániel (Tamási 2009 FC II). 28 gólos: Sárközi János (KSE Zomba). 27 gólos: Pájer Tamás (Regölyi SE).