2024.06.17. 16:45
Két aranyat is elhoztak nagymányoki lovagjaink az EB-ről
Európa legjobbja címéért küzdöttek Franciaországban nagymányoki lovagjaink. Az eseményről a Desdichado Medieval Fight Club sportegyesület (DMFC SE) elnöke, Árvai Zoltán számolt be portálunknak.
A Desdichado MFC sportegyesület kiemelkedő eredményekkel büszkélkedhet, miután négy versenyzője képviselte hazánkat a Franciaországban, Champeix-ben megrendezett Soft Buhurt vívó Európa-bajnokságon. A rangos eseményen nyolc ország 120 harcosa mérhette össze tudását az Európa legjobbja címért.
– Büszkén számolhatunk be a következő eredményekről – mondta az SE elnöke. – Szablya kategóriában versenyzőink kitűnően szerepeltek. A Cadet Light kategóriában bronzérmet szereztünk, míg a Cadet Heavy kategóriában ezüstérmet hoztunk haza. Kard és pajzs kategóriában a Cadet Light versenyzőnk szintén ezüstéremmel gazdagodott, a Cadet Heavy kategóriában pedig aranyérmet nyertünk. Emellett a Veterán 2 kategóriában is aranyérmet szereztünk, bizonyítva ezzel sportolóink kitartását és tehetségét.
Kiemelték az egyesületet
Külön elismerésként megkaptuk a bajnokság legeredményesebb csapatai közül a negyedik helyezettnek járó kupát is.
– Ez az elismerés különösen értékes számunkra, hiszen a verseny helyszíne, a Clermont-Ferrand mellett található kisváros, több mint 2000 kilométerre van tőlünk. Szeretnénk köszönetet mondani támogatóinknak az anyagi segítségért, szurkolóinknak a sok biztatásért, és nem utolsósorban versenyzőinknek a remek helytállásért. Eredményeink bizonyítják, hogy a kemény munka és a kitartás meghozza gyümölcsét, és továbbra is büszkén képviseljük egyesületünket és hazánkat a nemzetközi versenyeken.
Mi is az a Buhurt?
– A Buhurt, mint sport, a középkori harcok modern megközelítése. Ebben a sportágban az egész testfelületet támadják, és az ütéseket teljes erővel viszik be. A résztvevőknek a fegyverek (kardok, pajzsok, fejszék, bárdok, buzogányok) használata mellett a szorítói (karám) technikák és taktikák is megengedettek. A felszerelések és a szabályok csak részben alapulnak történelmi forrásokon. A versenyeken modern védőfelszereléseket és biztonsági előírásokat alkalmaznak a résztvevők biztonságának érdekében.
Az egyesület vezetője kiemelte, hogy a versenyeket gyakran középkori vásárok vagy várjátékok keretein belül rendezik meg, hogy a résztvevők és a nézők teljes mértékben beleélhessék magukat a kor hangulatába.