Jönnek az elődöntők!

2025.01.25. 16:01

Szekszárd–Kakasd és Bölcske–Bátaszék rangadók a Váz-Bau Kupán

A Szekszárd, a Bölcske, a Bátaszék és a Kakasd jutott be az elődöntőbe a 21. Váz-Bau Kupán. A szekszárdiak mindegyik meccsüket megnyerték.

Ítéletet mondtak a drukkerek. A torna előtt sokan jöttek azzal, hogy a Bonyhád VLC, a Majosi SE, vagy a Dombóvár FC távolmaradásával elveszti a nívóját a torna, de szó sem volt erről. Már a csoportmeccseken is sokan voltak a lelátón, s ahogy fokozódtak az izgalmak, úgy lettek egyre többen. A pályán lévők pedig igazolták, bizonyították, hogy nem véletlenül lett a téli időszak legrangosabb tornája a Váz-Bau Kupa. 

Ágics Péterék (sárgában) nagyon meggyőzően játszanak
Ágics Péterék (sárgában) nagyon meggyőzően játszanak
Fotó: Denes Martonfai

Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, a Szekszárdi UFC, a Bátaszék SE, a Bölcskei SE és a címvédő Kakasd SE jutott be a négy közé, s mondhatni mindegyikük simán masírozott be az elődöntőbe.

A mezőnyben egyedüliként a szekszárdiak mind a három meccsüket megnyerték: az újonc Bonyhád-Börzsönyt 8–2-re, a Tengelici SE-t 8–0-ra, a Bátaszék SE-t pedig 7–3-ra múlták felül. Paksi Dániel, Sütő Endre és Ágics Péter szórta a gólokat – hiába, ennyit tesz a rendszeres futball.

Az elődöntőben a Szekszárdi UFC a Kakasd SE-vel, míg a Bölcskei SE a Bátaszék SE-vel csap össze. Érdekesség, hogy a négybe került gárdák közül egyedüliként a Bölcske nem nyert eddig, a Szekszárd és a Bátaszék háromszor győzött, a Kakasd pedig címvédőként érkezett.

Csak érdekességként jegyezzük meg, hogy a szekszárdiak legutóbb 2015-ben, éppen tíz éve tudtak felülni a trónra... 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában