Indul a tavaszi szezon

2025.03.15. 11:00

NB I-es védőt igazolt a vármegye III-as címvédő, a listavezető egyet előrelépne

Hétvégén folytatódik a Tolna Vármegyei III. osztályú focibajnokság Kelet csoportja. A listavezető Szedres előnye öt pont a címvédő Madocsa előtt, amely NB I-es védőt igazolt.

Kiváló őszt hoztak össze a szedresiek, akik csak Tolnán hagytak pontot (0–0), veretlenségi sorozatuk pedig – ide értve a 2023/2024-es idényt is – tizenkilenc mérkőzésre nyúlik vissza. Hazai győzelmi sorozatuk még tovább tart, legutóbb 2023 októberében a (NB I-es védőt igazolt) Madocsától szenvedtek vereséget, ami tizennégy bajnoki mérkőzést jelent.

nb i
Rikkers Péterék négy ezüstérem után egyet előrelépnének a vármegyei III. osztályban
Fotó: Molnár Gyula

A veretlen első félév után nem meglepetés, hogy télen nem történt játékosmozgás a csapatnál. Miután a tavaszi nyitófordulóban a Kajdacs kérésére nem játsszák le hétvégén a bajnokijukat, így a szabadnapos Nagydoroggal tartják vasárnap a főpróbájukat.

– Ötödik szezonunkat töltjük a harmadosztályban, így ötödik éve a legfontosabb feladatunk és célunk, hogy legyen csapat Szedresben. A csapategység megmaradt, a következő szint, hogy a négy ezüstérem után egy fokkal feljebb lépjünk a tabellán. Szeretnénk megtartani vezető helyünket, de az öt pont előny nem megnyugtató, úgyhogy résen kell lennünk – nyilatkozta portálunknak Rikkers Péter.

NB I-es védő a címvédőnél

A szedresiek első számú kihívója a címvédő Madocsa, amelytől télen távozott a madocsai teremtorna során remekelő Csereklei Krisztián, valamint Szívós Patrik, míg Kern Tamásnak komoly térdproblémái miatt kellett felhagynia a futballal. A távozók a Gyapa Derbihez igazoltak, ahonnan Tinnyei Zsoltot szerződtette a címvédő, valamint leigazolták a 226 NB I-es mérkőzésen pályára lépő Gévay Zsoltot. A Paksi FC asszisztensedzőjével Éger Zsolt és Varga László után újabb „atomvárosi” érkezett Böde Dániel csapatába.

A 226 NB I-es mérkőzést játszó Gévay Zsolt a madocsaiak mezében térhet vissza a futballpályára
A 226 NB I-es mérkőzést játszó Gévay Zsolt a madocsaiak mezében térhet vissza a futballpályára
Fotó: Szabó Miklós

– Bízunk abban, hogy a paksiaknál ellátott feladatai mellett tapasztalatával segíteni tud bennünket – fogalmazott róla Lénárt Gyula csapatvezető, aki nem számít könnyű mérkőzésre vasárnap. – Ősszel meglepett minket az Őcsény, mi edzőmeccs nélkül, ellenfelünk viszont több mérkőzést játszva kezdte a szezont. Varga Jánosnak sikerült egy jó csapatot összeraknia, de kiszenvedtük a győzelmet. A címvédés már nem rajtunk múlik, de megteszünk mindent ezért. Szeretnénk minél több mérkőzést megnyerni tavasszal.

Megtartaná helyét a Németkér

A Németkér legutóbb a 2009/2010-es idényben végzett dobogón, akkor a megyei másodosztályban ezüstérem került Licker Andrásék nyakába. A harmadik helyen telelő csapatnál nagy játékosmozgás nem történt, egyedül Ranga Adrián távozott Györkönybe.

Tizenöt év után zárhat dobogón a németkéri gárda
Fotó: Molnár Gyula

– A Szedres és a Madocsa összeszedettebb csapat, talán jobb játékerőt is képviselnek, mint mi. A dobogót célozzuk meg, ezért a pozícióért a Tolnával vívjuk majd meg a csörtét. Vasárnap éppen hozzájuk megyünk, ott sok minden eldőlhet (szeptemberben hazai pályán 3–0-ra győzött a Németkér – A szerk.) – fogalmazott a csapatvezető. – A legutóbbi szezonban felújításon esett át a sporttelep, egy 1600 fős falu megye hármas csapatának viszonylatában parádésok a körülmények – tette hozzá Licker András.

Vármegyei III. osztály, Kelet, 14. forduló
Március 16., vasárnap
12.00 Gyapa Derbi SE–Gyönki SE
15.00 Őcsény SK–Madocsa SE
15.00 Györköny SE–Dunaszentgyörgyi SE
15.00 Tolna VFC-Bogyiszló–Németkéri SE
15.00 Decs LSE–Sióagárdi SE
Május 1., csütörtök
17.00 Kajdacsi SE–Szedresi SE

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában