Megszólalt a versenyző

2025.05.15. 17:15

Tömegbaleset a Touron, a szekszárdi kerekes is szemtanúja volt (videó)

A Veszprém-Siófok közötti 178 kilométeres szakasz várt a Tour de Hongrie mezőnyére. A Tihany utáni tömegbalesetben szerencsére nem sérült meg a szekszárdi Istlstekker Zsolt.

Drámai jelenetek játszódtak le a Tour de Hongrie országúti kerékpárverseny csütörtöki, második szakaszán, amikor a mezőnyt váratlanul oldalról érkező erős széllökés sodorta meg – a következmény pedig egy tömegbaleset lett, több versenyző is súlyosan megsérült, számolt be róla a veol.hu.

Tömegbaleset borzolta az idegeket a Tour de Hongrie második szakaszán
Tömegbaleset borzolta az idegeket a Tour de Hongrie második szakaszán
Forrás: M4 Sport

A körverseny hivatalos oldala arról ír, hogy a harminc kerekest érintő bukásban legrosszabbul Frederik Wandahl járt, akit mentőhelikopterrel szállítottak a székesfehérvári kórházba. A Red Bull-BORA-hansgrohe másik két bringása, Sam Welsford, Ryan Mullen, valamint Rainer Kepplinger (Bahrain Victorious) és Pablo Torres (UAE Team Emirates) szintén feladni kényszerültek a viadalt – információik szerint mindannyiuk állapota stabil.

Istlstekker Zsolt kimaradt a tömegbalesetből

A 100 éves országúti versenyben a szekszárdi Istlstekker Zsolt képviseli vármegyénket. A 27 éves kerekes portálunknak elmondta, nem volt benne a bukásban, az Epronex-Hungary másik versenyzője, a norvég Sander Nistad Stein karcolásokkal úszta meg az esetet.

A szökevénycsoportot (utolsóként Rózsa Balázst) 30 kilométerrel a vége előtt befogták az üldözők, így Győr után Siófokon is sprintbefutó döntött. A legfrissebb a sárga trikós Danny van Poppel volt, a hollandot honfitársa, Dylan Groenewegen és a német Tim Torn Teutenberg követte a célba.

Az összetettben van Poppel megtartotta vezetést, előnye  8 másodperc a fantasztikusan szereplő Pelikán János előtt. Rózsa Balázs szökésének köszönhetően a helyedik helyre jött fel, Istlstekker Zsolt húsz másodperc hátránnyal a 82. pozíciót foglalja el.

„A tegnapi szakaszon, miután kialakult a szökés, nem volt nagy izgalom. Sajnos abba éppen nem tudtam belekerülni, ez fejben eléggé kikészített. A végét csak meg akartam úszni bukás nélkül – mondta portálunknak Istlstekker Zsolt. – A mai már sokkal jobb volt, de a szél eléggé beleszólt a versenybe és ez a bukásnál is közbeszólt. Utána egy-két nagyobb tempóváltás volt, ami nem eset jól, viszont a végére össze tudtunk állni és segíteni a befejező emberünket.”

A mezőnyre holnap a verseny királyetapja vár, a 163 kilométeres Gödöllő-Gyöngyös-Kékestető hegyi szakasz az összetett sorsáról is dönthet.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában