2018.05.19. 20:28

A 12. helyen zárt a Bonyhádi KSE

Hazai pályán is kikapott a Békés együttesétől a Knipl Kft. Bonyhádi KSE (67–80), amely ezzel a tizenkettedik helyen fejezte be a 2017/2018-as szezont.

Berg Sándor, fotó (archív): Makovics Kornél

Az idegenbeli 105–77-es vereséget szerette volna kijavítani a Bonyhád, s ezzel kiharcolni a mindent eldöntő harmadik mérkőzést. Ahogy Békésben az első negyedet, úgy hazai közönség előtt is megnyerték Somogyfoki Péterék az első tíz percet. A középső negyedekben viszont olyan hátrányt szedett össze a BKSE (főleg a másodikban), amit már csak kozmetikázni tudtak a záró felvonásban.

A hazaiaknál Somogyfoki Szabolcs dupla-duplájával (14 pont, 14 lepattanó) 31-es VAL-index-szel zárt, de testvére, Péter is közel volt a két mutatóban elért kétszámjegyű értékhez (16 pont, 8 gólpassz).

A Bonyhádi KSE számára ezzel a találkozóval véget ért a szezon. Az alapszakasz utáni minimum elvárást, vagyis a bennmaradást már korábban kiharcolta a csapat, amely így egy helyet javított a rájátszás előtti pozícióján.