női kosárlabda Magyar Kupa

2018.03.23. 18:51

A szezonban harmadszor is Djokics Zseljko csapata örülhetett – Frissítve

Nem mindennapi csatát követően jutott be a Magyar Kupa elődöntőjébe az Atomerőmű KSC Szekszárd, amely hosszabbításos meccsen verte a Ceglédet.

Rónai Gábor, fotó: Finta Viktor

Nem véletlenül mondják, hogy egy kupameccs és egy bajnoki teljesen más „tészta”, ez a Szekszárd–Cegléd negyeddöntőn is bebizonyosodott.

Papíron nem is lehet visszadni, hogy micsoda izgalmak közepette dőlt el a csata. Aki ott volt, aki átélte, az tudja, aki nem, az bánhatja, mert kevés az ilyen meccs a nőknél, mint amilyet parkettre varázsolt a két együttes.

Hogy a KSC honnan merített erőt a negyedik negyedre, amelynek tizenegy pontos előnnyel (!) vágott neki a Cegléd, nem lehet tudni, de tény, a legjobbkor kapták el a ritmust Gereben Líviáék. A ceglédieket egy kicsit talán elaltatta a nagy előny, s ezt nagyszerűen használták ki a szekszárdiak, akik szép fokozatosan dolgozták le hátrányukat, s az időkérés után beküldött Bálint Réka hármasával 27 másodperccel a vége előtt már vezettek (63–60).

A CEKK-nek ekkor még volt válasza és hosszabbításra mentette a találkozót. Bár ha Teja Oblak bedobja mindkét büntetőjét, már a rendes játékidőben eldőlt volna a csata.

A ráadás ötpercében öldöklő csata folyt minden egyes labdáért, pattanásig feszültek az idegek, fogyott az erő, a koncentráció és vele együtt vészesen fogytak a percek.

A feszültséget a Szekszárd bírta jobban, és bejutott az elődöntőbe, ahol a Zalaegerszeget legyőző Győr lesz ma (15.30) az ellenfele. A két bajnoki győzelem (72–66, 80–68) után a kupában is sikerült legyőzni a ceglédieket.

„Jó meccset játszottunk a Cegléddel – értékelt Djokics Zseljko, a szekszárdiak vezetőedzője. – Nagyon boldog vagyok, csupa szívvel kosárlabdáztunk, ezt a mérkőzést a szekszárdi szív nyerte meg. A kupában mindig nehéz az első meccs, de azzal, hogy továbbjutottunk, biztos, hogy még lesz két találkozónk. Nem szabad elfelejteni, hogy egy kupadöntő és tud olyan lehetőséget adni a fiataljainknak, hogy még tovább fejlődhessenek. A kulcspillanatokban nem remegett meg a kezünk, fontos pontokat szereztünk, ez döntött” – zárta Djokics.

Killik László Női Magyar Kupa, 2. negyeddöntő

VBW CEKK Cegléd–Atomerőmű KSC Szekszárd 71–75 (17–18, 16–15, 20–9, 11–22, 7–11). Hosszabbítás után. Sopron, Novomatic Aréna, V: Benczur T., Győrffy P., Kulcsár T.

Cegléd: Medgyessy 8, Kányási 9, Katona 2, Cooper 2, MOKANGO 21. Csere: Zsovár 2, POPOVICS 25/6, Makszimovics 2, Révész. Edző: Cziczás László.

Szekszárd: Studer Á. 9, GEREBEN 12, THEODOREÁN 11/9, Mansaré, MCCALL 13/3. Csere: Oblak 7, Knjics 13, Bálint R. 10/6, Silva, Kiss V. Edző: Djokics Zseljko.

Kipontozódott: Cooper (42. perc), Kányási (44. perc), illetve McCall (40. perc).

Az 1. negyeddöntőben: UNI Győr–ZTE NKK 69–50 (22–14, 15–14, 12–12, 20–10).

A másik ágon Sopron-Miskolc elődöntő lesz, miután a házigazda címvédő nagyon simán, 83–49-re legyőzte a PEAC-Pécset, míg a két évvel ezelőtti kupagyőztes Miskolc ha nehezen is, de felülkerekedett a PINKK-Pécsi 424-en.

3. negyeddöntő: Sopron Basket – PEAC-Pécs 83–49 (32–14, 21–10, 18–12, 12–13).

4. negyeddöntő: PINKK-Pécsi 424–Aluinvent DVTK Miskolc 59–62 (18–14, 11–18, 18–18, 12–12).

A további program

Szombat, elődöntő: 15.30: CMB Cargo Uni Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd, 18.00: Sopron Basket–Aluinvent DVTK Miskolc

Vasárnap: 15.30: bronzmérkőzés, 18.00: döntő