2017.12.13. 21:03

Előnnyel várhatja a KSC a folytatást az EK-ban

Idegenben szerzett kilenc pontos előnyt az Európa-kupa magyar párharcában a Győr ellen az Atomerőmű KSC Szekszárd.

Finta Viktor, fotó: FIBA

Mestermérleg

Djokics Zseljko: – A párharc első összecsapását megnyertük, de sok mindenben kell javulnunk a második mérkőzésre, ha szeretnénk továbbjutni, mert a Győr jó csapat, kíméletlenül megbüntette, amikor kicsit is lazítottunk.

A Cegléd elleni bajnokin bokasérülést szenvedő válogatott center, Krivacsevics Tijana civilben sétált, helyesebben bicegett be a küzdőtérre, ami nem volt rossz előjel McCallék számára. Mint ahogyan az sem, hogy mintegy félszáz, dobokkal felszerelt, hangos szekszárdi szurkoló buzdítása közepette kezdhette az Európa-kupa-találkozót a KSC. Ugyan a nagyon agilis Fields dobta az első kosarat, Erkicék gyorsan válaszoltak, s az első negyed hajrájáig fej-fej melett haladt a két együttes. Az utolsó percben a padról beszálló Bálint triplájával előnyhöz jutottak az atomosok, amiből a dudaszóig két pontot sikerült megőrizni (19–21).

A második periódus egy 7–0-s szekszárdi rohammal indult, így már kilenccel mentek Studer Ágiék, a hazaiak mestere időt is kért. Völgyi Péter tanácsait követően ismét Fields vette a hátára a győri csapatot, de érdemben felzárkózniuk nem sikerült. Bálinték egyrészt kiválóan védekeztek, másrészt jól dobtak kintről, így még a megszokottnál több eladott labda (7) is belefért, hét pontos előnnyel vonulhattak az öltözőbe Djokics Zseljko tanítványai.

A második félidő Varga triplájával és Simon Zsófia duplájával idegőrlően indult, sőt Goree ziccerével egy pontra is feljött a Győr (14. perc: 43–44), de Oblakéknak sikerült újítaniuk. Bár támadásban sokat rontottak ebben a negyedben McCallék, védekezésben extrát nyújtottak, így megmaradt a félidei hétpontos előny, ezzel várhatták az utolsó felvonást (30. perc: 49–56).

A záró tízpercet ismét hazai kosár vezette fel, Goree dobott ziccert, de ez sem szegte kedvét a hatalmas szívvel küzdő szekszárdi egyletnek. Bálint, Erkic és Studer Ági pontjaival a 34. percben tíz fölé nőtt a kék-fehérek fórja, tombolt is a vendég publikum: „Ez Szekszárd” – zengett a rigmus az egyetemi csarnokban. Aztán ismét az amerikai-magyar válogatott center, Goree percei következtek, így a végjátékra tíz ponton belülre került a házigazda (38. perc: 63–70), de a bűvös hetest nem tudták átlépni Czankék, így Erkicék egy értékes idegenbeli győzelemmel a hátuk mögött várhatják a jövő csütörtöki visszavágót az Európa-kupában.

Női Kosárlabda Európa-kupa

Rájátszás 1. forduló a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés

CMB CARGO UNI GYŐR–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 67–76 (19–21, 13–18, 17–17, 18–20)

Győr, 500 néző. V: Rohacky (osztrák), Vulic (horvát), Zupancic (szlovén).

GYŐR: Czank 7/3, FIELDS 15, Török Á. 2, Varga Zs. 13/6, GOREE 17. Csere: Laklóth, Simon Zs. 13, Stepanová. Edző: Völgyi Péter

SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, Gereben 3, ERKIC 14, Mansaré, McCall 4. Csere: BÁLINT 13/9, Theodoreán 6/6, KRNJICS 16, OBLAK 13/9. Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 7. p.: 16–16. 13. p.: 19–28. 17. p.: 23–32. 24. p.: 43–44. 27. p.: 45–51. 34. p.: 54–65. 36. p.: 56–70, 38. p.: 63–70.