Megyei II. osztály

2018.08.13. 19:41

Félszáz gólnak tapsolhattak a szurkolók a nyitó fordulóban

Alaposan ki lehettek élvezve a csapatok a futballra, már a nyitány is parádés meccseket hozott a megye kettes focibajnokságban. A Madocsa egy híján egy tucatig jutott, a Mórágy kilencet, a megyei élvonaltól visszalépő Nagymányok hetet lőtt a rajton.

Madocsa SE–Pincehelyi ATE 11–0 (4–0). Madocsa, 100 néző. V.: Kiss G. (Kardos, Pesti É.).

Madocsa: Müller R. (Szintai B., a szünetben) – Araczki I. (Süvöltős J., 63.), Kern T., Hahn J., Magyar I. – Rein, Varga L. (Gábor M., 74.), Karszt A. – ifj. Süvöltős J., Böde I., Piszár (Zengrűber, 63.). Edző: Böde Dániel.

Pincehely: Németh R. – Katona, Károly, Fekete L., Juhász V. – Bizony, Reimann, Csomor, Pruck, Borbély – Szuhai. Játékos-edző: Fekete László.

Gól: Böde I. (15., 19., 33., 54., 86.), Rein (22., 87.), Piszár (49.), ifj. Süvöltős J. (60.), Hahn J. (63.), Kern T. (80.).

Jók: Araczki I., Magyar I., ifj. Süvöltős J., Piszár, Böde I.

Ifi: 6–4.

Jól kezdett a vendégcsapat, de negyed óra után öt perc alatt eldőlt a három pont sora. Ezután a Madocsa tetszés szerint szerezte góljait.

Mórágyi SE–Őcsény SK 9–4 (4–1). Mórágy, 150 néző. V.: Szappanyos (Szigeti, Pesti V.).

Mórágy: Blága – Bene, Simon J. (Vecsei, 83.), Lestár, Rozgonyi (Markó, 74.) – Decsák (Grassy, 78.), Löfli, Berényi Sz., Horváth Cs. – Tóth T., Palkó. Edző: Illés Béla.

Őcsény: Lizák Zs. (Csima L., 69.) – Babanics Gy., Babanics F., Weisz P. (Horváth G., 66.), Kovács Z. – Kovács J. (Szabó A., 74.), Kiss G. (Vecsei V., a szünetben), Batánovics P., Csima G. (Komjáti, 72.) – Horváth F., Preimeyer. Edző: Varga János.

Gól: Tóth T. (40., 53., 57., 87.), Löfli (11., 22.), Berényi Sz. (19.), Horváth Cs. (62.), Lestár (83.), illetve Preimeyer (5., 60., az elsőt 11-esből), Babanics Gy. (58.), Csima G. (68.).

Kiállítva: Preimeyer (87.).

Jók: Löfli, Tóth T., Lestár, Berényi Sz., Rozgonyi, illetve Babanics F., Csima G., Weisz.

Ifi: elmaradt.

Jól kezdett a tavaly még magasabb osztályban játszó vendégcsapat, de a gyors gólváltásból a hazaiak jöttek ki győztesen.

Kisdorogi FC–Tolna VFC II.-Bogyiszló 3–1 (2–0). Kisdorog, 160 néző. V.: Szabó P. (Csobot, Kiss J.).

Kisdorog: Kiss A. – Palkó Á. (Bordi, 70.), Horváth P., Pálinkás N., Nagy K. (Miszler, 82.) – Palkó Márk, Páli A. – Kadosa, Palkó Máté, Schiller A. (János K., 84.) – Horváth G. (Dóczi, 68.). Szakmai igazgató: Bőhm János.

Tolna-Bogyiszló: Széchenyi – Bucher B. (Hostyánszki, 62.), Erdei, Szántó G. – Merkl M. – dr. Papp (Orbán M., 58.), Frankovszky (Bárdos, 70.), Pesti V., Kurunczi (Kneller, a szünetben) – Schütz, Sós G. Edző: Szőcs Richárd.

Gól: Horváth G. (44.), Horváth P. (45., 11-esből), Pálinkás N. (53.), illetve Pesti V. (60.).

Kiállítva: Pálinkás N. (91.).

Jók: Kiss Adorján vezérletével az egész hazai csapat, illetve Pesti Viktorral az élen az egész vendégcsapat.

A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat otthon tartotta a három pontot.

Faddi SE–Bonyhád-Börzsöny SE 0–1 (0–1). Fadd, 250 néző. V.: Pekoli (Álló, Antal I.).

Fadd: Szabó D. – Mausz, Gerendai G., Fazekas R. (Horváth I., 67.), Csányi O. – Gász, Fehér K. (Csibi F., a szünetben), Asztalos A., Baros (Müller Á., 90.) – Gáncs, Horváth M. Edző: Vida Tamás.

Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Eckert, Loósz, László L., Mathesz – Knipl (Wolf Sz., 86.), Baranyi, Hosnyánszki Zs., Csobot P. – Pechár, Rafai. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt.

Gól: Pechár (3.). Kiállítva: László L. (93.).

Jók: Szabó D., Mausz P., Gász, Horváth M., Gerendai G., illetve Ladányi, Hosnyánszki Zs., Pechár.

Ifi: 8–1.

Kitűnő játékvezetés mellett egy jól eltalált lövésből szerzett góllal vitte el a három pontot a vendégcsapat a meddő mezőnyfölényben játszó faddiak otthonából.

Dunakömlődi SE–Bölcskei SE 2–3 (0–3). Dunakömlőd, 100 néző. V.: Farkas R. (Tálas, Bárdos-Gutpintér).

Dunakömlőd: Ellermann T. (Bildhéber G., a szünetben) – Kern M., Poroszkai J., Sára Cs., Lénárt (Csonka J., 70.) – Jóni K., Jóni I., Major, Szakter – Szlucska, Jóni A. (Szenci, 70.). Edző: Szabó István.

Bölcske: Nagy G. – Farnek A. (Bereczki I., 82.), Princz Z., Szauer, Tóth Gy. – Besenczi Z. – Balogh K. (Nagy I., 86.), Höss, Keresztes D., Debreceni (Németh M., 86.) – Szabó R. (Varga M., 62.). Játékos-edző: Besenczi Zoltán.

Gól: Szlucska (53., 78., a másodikat 11-esből), illetve Höss (21., 45.), Balogh K. (32.).

Kiállítva: Jóni K. (72.). Jók: Szlucska, Szakter, illetve Höss, Debreceni, Balogh K., Princz Z.

Jó iramú, parázs hangulatú mérkőzésen az első félidőt átaludta a hazai csapat, amely a szünet után feljavult, s legalább a döntetlent megérdemelte volna a lelkesen játszó bölcskeiek ellen.

Aparhanti SE–Simontornya TC 5–1 (2–0). Aparhant, 80 néző. V.: Éreth (Horváth T., Gehring).

Aparhant: Seregi – Müller M., Miklós L., Móricz G., Beszterczán – Hegyi, Gyalog (Batta, 74.), Heidecker, Molnár D. (Jakab R., 76.) – Kajtár I., Buzás M. Edző: Minker Endre.

Simontornya: Plézer – Szalai B., Gergő J., Jancski, Kiss Gy. – Szálka, Kapinya, Csányi Á. (Csepregi, 87.), Györe (Onodi, a szünetben) – Koncz – Ambrus L. (Szabó L., 85.). Játékos-edző: Ambrus László.

Gól: Csányi Á. (26., öngól), Beszterczán (29.), Móricz G. (57., 90., 92.), illetve Szálka (58.).

Jók: Heidecker vezérletével az egész hazai csapat dicséretet érdemel, illetve Plézer, Kapinya, Szalai.

Ifi: 5–1.

Lelkes és eredményes játékkal nyertek az apariak, ami sikeres folytatást ígér a csapat szurkolóinak.

Gerjeni SK–Nagymányoki SE 4–7 (1–4). Gerjen, 50 néző. V.: Kiss G. (Antal I., Szilágyi H.).

Gerjen: Mező I. – Holweiger R., Aradi G. (Szakter, 61.), Bráz – Gerendai Z. (Szili Á., 59.), Domsa, Szemes M., Lacza Zs., Holweiger Z. – Kozák, Szegfű (Tesényi, 52.). Játékos-edző: Lacza Zsolt.

Nagymányok: Pakurár – Pál István, Vajda T., Köő R., Vizin – Horváth B.,, Krähling, Borbély – Pál Imre, Barabás Á. (Németh K., 58.), Boros K. (Kálozdi, 66.). Edző: Köő László.

Gól: Kozák (44., 71., az elsőt 11-esből), Lacza Zs. (79.), Domsa (83.), illetve Boros K. (7., 50., 60.), Barabás Á. (13., 27., 35.), Pál Imre (88., 11-esből).

Jók: Szemes, illetve Barabás Á., Boros K.

Ifi: 1–2.

Gólokban gazdag mérkőzésen a sorait későn rendező hazaiak ellen megérdemelt a gyors, lendületes játékot játszó vendégek sikere.

A Szekszárdi UFC II.–Kaposszekcső-Csikóstőttős KSE találkozót október 3-ra halasztották (kezdés: 18 óra).

Megyei II. osztály, a 2. forduló programja.

Augusztus 18., szombat: Bölcskei SE–Madocsa SE 17, Simontornya TC–Mórágyi SE 17, Őcsény SK–Fadd SE 17, Szekszárdi UFC II.–Gerjeni SK 18.

Augusztus 19., vasárnap: Bonyhád-Börzsöny SE–Kaposszekcső-Csikóstőttős KSE 17, Nagymányoki SE–Kisdorogi FC 17, Tolna VFC II.-Bogyiszló–Dunakömlődi SE 17, Pincehelyi ATE–Aparhanti SE 17.