atlétika

2018.06.23. 07:33

Jól sikerült az Eb előtti főpróba

Balázs László, fotó:Fotó: dovase.hu

Győrben rendezték meg az ifjúsági országos bajnokságot. A helyszínválasztás nem volt véletlen, hiszen a Rába-parti város lesz a házigazdája az ifjúsági Európa-bajnokságnak július első hetében – mondta Scherer Tamás, a Szekszárdi Sportközpont Nkft. szakosztályvezetője.

A kontinensviadalra remekül hangolt Farkas Bence, a DOVASE sprintere: Tarr Imre tanítványa kiváló 21,92 másodperces időeredménnyel elsőként ért célba. Az egyéni csúcs és a fölényes győzelem jó főpróba volt az Eb előtt. A dombóvári egyesület még egy éremnek örülhetett, 800 méteres síkfutásban Tóth Boldizsár – folytatva a családi hagyományokat – állhatott dobogóra. Bronzérmet és két percen belüli egyéni csúcsot eredményezett a nagyszerű, hosszú hajrá.

Szintén családi tradíció a bonyhádi Böndör fivérek éremszerzése. Ezúttal Márton lett rúdugrásban harmadik 440 centiméteres eredménnyel. A bonyhádi középtávfutóknak is jutott érem. Hangya Adrienn okosan osztotta be erejét a 3000 méteres síkfutás döntőjében. Kitartásának köszönhetően második helyen ért célba.

Eredmények

Lányok, 100 m: 3. Göblyös Csenge (DOVASE) 12.29, ...6. Berényi Natália (DOVASE) 12.89. 1500 m: 7. Hangya Adrienn (AC Bonyhád) 5:07.03. 3000 m: 2. Hangya Adrienn (AC Bonyhád) 10:37.89. Súlylökés: 9. Holacsek Vanda (Szekszárdi Sportközpont) 11,11.

Fiúk, 200 m: 1. Farkas Bence (DOVASE, edzője: Tarr Imre) 21.92. 800 m: 3. Tóth Boldizsár (DOVASE) 1:59.88, ...9. Várteleki Richárd (DOVASE) 2:03.53. 1500 m: 8. Várteleki Richárd (DOVASE) 4:18.05. 2000 m akadály: 5. Tóth Boldizsár (DOVASE) 6:33.79. Magasugrás: 5. Márton Ferenc (AC Bonyhád) 185 cm. Rúdugrás: 3. Böndör Márton (AC Bonyhád) 440, 4. Scheidler Dávid (AC Bonyhád) 420. Távolugrás: 5. Szabó Máté (AC Bonyhád) 654, 6. Fazekas Mátyás (AC Bonyhád) 649. Súlylökés: 10. Strigencz Zalán (Tamási Tam-Bau AC) 13.03. Diszkoszvetés: 4. Strigencz Zalán (Tamási Tam-Bau AC) 48.73. Kalapácsvetés: 9. Lipők Dávid (Tamási Tam-Bau AC) 46.20, 10. Németh Bence Boldizsár (Tamási Tam-Bau AC) 42.27. B. L.