labdarúgás

2018.05.15. 08:00

Két hét szünet után egy hetest rámoltak be a dunakömlődiek a bonyhád-börzsönyi kapuba

A kéthetes szünetről visszatérő Bonyhád-Börzsöny egy hetesbe szaladt bele Dunakömlődön a megyei másodosztály 26. fordulójában. A Fadd továbbra is őrzi tavaszi veretlenségét, amelyet csak megszorongatni tudtak a sióagárdiak. A Szekszárd második csapata és a Bölcske könnyű győzelmet aratott, ahogy a Madocsa is a forduló rangadóján a Kisdorog ellen. A Simontornya három nap alatt két meccset játszott, utóbbit sikerrel vette.

Szekszárdi UFC II–Gerjeni SK 4–2 (3–2) Szekszárd, 50 néző. V.: Éreth (Horváth T., Szilágyi H.).

Szekszárd II: Prantner – Vizdár Zs. (Tóth P., 55.), Pesti Z. (Decsi, 55.), Lőrinc, Kárpáti – Pulcz, Tolnai – Csizmadia F. (Beiler, 62.), Deli B., Csiki – Csende I. (Acsádi V., 66.). Játékos-edző: Vizdár Zsolt.

Gerjen: Mező – Bán Z., Gergity (Tóth R., 86.), Kertész, Holweiger R. (Aradi Cs., 64.) – Kapitány, Gerendai Z. (Kurucz, 70.), Bráz (Pápista, 82.), Szemes – Lacza Zs., Kozák. Játékos-edző: Lacza Zsolt.

A jól felkészített vendégcsapat ellen megérdemelten győzött a listavezető.

Gól: Csende I. (33., 61.), Csiki (16.), Deli B. (38.), illetve Kozák (9.), Kapitány (42.). Jók: Pulcz, Deli B., Csende I., illetve Szemes, Kapitány. Ifi: a Szekszárd az NB III-ban szerepel.

Sióagárdi SE–Faddi SE 0–2 (0–1) Sióagárd, 120 néző. V.: Pekoli (Kardos B., Brettner).

Sióagárd: Osztopányi – Szántó (Vajda S., 77.), Sümegi Zs., Tóth G. (Horváth J., 50.), Auth (Horváth P., 77.) – Horváth F., Tóth Adrián, Vass, Sági Gy. (Kovács J., 70.) – Schaffler D., Nagy M. (Tóth Attila, 77.). Edző: Szabó Tibor.

Fadd: Szabó D. – Gász (Szente Sz., 69.), Fazekas R., Gerendai G., Csibi (Nemes, 63.) – Szatmári, Horváth M., Fehér, Baros (Szűcs R., 86.) – Horváth Cs. (Mausz, 77.), Fejes Z. (Papp J., 87.). Edző: Vida Tamás.

Megszorongatta a hazai csapat a vendégeket, de az elkövetett hibákért bűnhődnie kellett.

Gól: Fejes Z. (44.), Mausz (78.). Jók: Osztopányi, Sümegi Zs., Tóth Adrián, Horváth F., illetve Fazekas R., Baros, Szatmári, Fejes Z. Ifi: 1–8.

Dunakömlődi SE–Bonyhád-Börzsöny SE 7–4 (4–2) Dunakömlőd, 50 néző. V.: Kiss G. (Antal I., Bárdos-Gutpintér).

Dunakömlőd: Bérdi – Szabó Tibor (Szabó Tamás, 83.), Adorján T., Sára Cs., Józsa – Lakatos G., Solt S. (Hauzer, 66.), Kern M., Szakter – Poroszkai J., Szlucska. Edző: Szabó István.

Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Győrfi J. (Eckert, 53.), László L., Zsók (Ettig, 62.) – Baranyi, Csobot, Máté N., Hosnyánszki Zs., Töttös (Pechár, a szünetben) – Pongrácz, Hosnyánszki T. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt.

Küzdelmes, jó iramú, gólgazdag mérkőzésen a hazaiak sziporkázó játékának nem találta ellenszerét a mezőnyben jól passzolgató vendégcsapat. A hazaiak még ilyen arányban is megérdemelten győztek.

Gól: Szakter (9., 50., 81.), Szlucska (32., 45., 82.), Poroszkai J. (14.), illetve Máté N. (15., 44.), Hosnyászki T. (47.), Győrfi J. (52.). Kiállítás: Pongrácz (88.). Jók: minden hazai játékos, illetve Máté N., Ladányi, Hosnyánszki T. Ifi: 13–3.

KSE Gyönk–Bölcskei SE 1–9 (0–3) Gyönk, 50 néző. V.: Farkas R. (Pesti Dóra).

Gyönk: Kiss B. – Szíjjártó, Schmidt R., Szép Richárd, Tóth J. (Gábor, 75.) – Sztojka D., Haraszti, Szabó J., Szép Róbert – Goman, dr. Hideg (Závodi, a szünetben). Játékos-edző: Szabó János.

Bölcske: Nagy G. – Tóth Gy., Farnek, Princz G., Debreceni – Keresztes D., Dömény (Pálfi, 66.), Mészáros G. (Ferencz, 39.), Balogh K. – Farsang J., Höss. Játékos-edző: Besenczi Zoltán.

A vendégek könnyedén győztek a sereghajtó otthonában, de a hazaiakat kárpótolhatja ificsapatuk idei első sikere.

Gól: Goman (47.), illetve Mészáros G. (4., 12.), Princz G. (62., 90.), Höss (27.), Ferencz (52.), Balogh K. (77.), Farsang J. (79.), Tóth Gy. (84.). Kiállítva: Haraszti (81.), Szép Róbert (85.). Jók: Mészáros G., Farsang J., Höss. Ifi: 4–3.

Madocsa SE–Kisdorogi FC 6–2 (3–1) Madocsa, 150 néző. V.: Tálas (Sipos L., Timer).

Madocsa: Müller R. – Araczki I. (Baka, 74.), Hahn, Varga L., Magyar I. (Szintai B., 79.) – Rein (Süvöltős J., 66.), Éger, Wenhardt – ifj. Süvöltős J., Böde I., Piszár. Edző: Böde Dániel.

Kisdorog: Kiss A. – Bognár I., Bordi, Palkó Márk, Palkó Máté – Páli, Miszler, Horváth G., János K. (Csöglei, 52.) – Schiller A., Horváth P. (Jónás, 66.). Szakmai igazgató: Bőhm János.

A hazaiakról lekerült a teher, így felszabadultan támadtak, és helyzeteik egy részét gólra tudták váltani.

Gól: Böde I. (15., 49., 52.), Piszár (29.), Páli (17.), Rein (18.), illetve Horváth G. (81.). Jók: Varga L., Magyar I., Wenhardt, Böde I., Piszár, illetve Páli. Ifi: 0–5.

Pincehelyi ATE–Simontornya TC 2–5 (1–3) Pincehely, V.: Kovács T. (Petrovics).

Pincehely: Németh R. – Bizony (Dobos, 16.), Károlyi (Fekete L., 53.), Juhász V. – Teszler, Borbély (Mudris, a szünetben – Reimann, Branauer, Csomor, Sandó – Szálka. Játékos-edző: Zajtai Gábor.

Simontornya: Kleiber – Szloboda, Csányi Á., Jancski, Koncz (Csepregi, 79.) – Papp T. (Bognár J., 83.), Kiss Gy., Gergő J., Onodi – Ambrus L., Sztojka B. Játékos-edző: Ambrus László.

Az akarat gyengén játszó hazai csapat felett a küzdelemből jelesre vizsgázó Simontornya megérdemelt győzelmet aratott.

Gól: Sandó (20., 67.), illetve Onodi (10., 14.), Dobos (19., öngól), Koncz (64.), Jancski (86.). Jók: Sandó, Juhász V., illetve az egész csapat dicsérhető. Ifi: 0–6.

Aparhanti SE–Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE 6–1 (3–0) Aparhant, 100 néző. V.: Mihálovics (Horváth T., Szilágyi H.).

Aparhant: Götcz (Szigeti, 68.) – Müller M., Kovács M. (Szász Á., 71.), Wolf R. (Móricz I., 76.), Hegyi – Beszterczán (Batta, a szünetben), Gyalog (Nyisztor, 56.), Heidecker, Miklós L. – Molnár N., Kajtár. Edző: Minker Endre.

Kaposszekcső-Csikóstőttős: Tilinger – Németh Z., Cser, Valkó (Nagy A., 62.), Nagy P. (Régi, 76.) – Fehér A., Matúz (Lőczi, 67.), Porció (Laczkó, 51.), Szakó – Horváth Á., Végh P. Edző: Iván József.

A szervezetten, tetszetősen játszó hazaiak könnyed győzelmet arattak.

Gól: Molnár N. (16., 25.), Müller M. (15.), Gyalog (49.), Nagy P. (55., öngól), Miklós L. (70.), illetve Németh Z. (77.). Jók: Molnár N., Kajtár, Gyalog. Ifi: 6–0.

A 26. fordulóban a Mórágyi SE szabadnapos volt.

Mórágyi SE–Simontornya TC 2–0 (0–0) A 18. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Mórágy, 100 néző. V.: Farkas R. (Szigeti).

Mórágy: Hujbert – Fürst, Simon J. (Tóth J., 67.), Lestár, Rozgonyi (Mezei, 68.) – Kőkuti (Stefán, a szünetben), Bene, Berényi Sz., Kovács K. – Tóth T., Tóth B. Edző: Illés Béla.

Simontornya: Papp T. – Bognár J., Csányi Á., Jancski, Balczer – Papp P. (Onodi, a szünetben), Kiss Gy., Gergő J., Fung – Ambrus L., Sztojka B. Játékos-edző: Ambrus László.

Szervezetten védekező vendégcsapatot dicséret illeti a hétközi (péntek) mérkőzésen nyújtotta hozzáállásáért.

Gól: Berényi Sz. (63.), Kovács K. (66.). Jók: Lestár, Simon J., illetve egész vendégcsapatot dicséret illeti. Ifi: Mórágy–Kaposszekcső-Csikóstőttős 6–0.

Ez következik

A hétvégi forduló rangadóját Faddon játsszák, ahol a tavasszal még veretlen hazaiak a listavezető Szekszárd második csapatát fogadják. A második helyen álló Mórágyhoz a Bonyhád-Börzsönyt kiütő Dunakömlőd látogat, míg alsóházi derbin a Simontornya a gerjeineket fogadja.

Megyei II. osztály, a 27. fordulóban. Május 19., szombat: Simontornya TC–Gerjeni SK, Faddi SE–Szekszárdi UFC II, Bölcskei SE–Aparhanti SE 17. Május 20., vasárnap: Bonyhád-Börzsöny SE–Sióagárdi SE, Mórágyi SE–Dunakömlődi SE, Kisdorogi FC–KSE Gyönk, Pincehelyi ATE–Madocsa SE 17.

Mesterlövészek

A góllövőlista élmezőnye, felnőttek. 38 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE), 29 gólos: Schiller Adrián (Kisdorogi FC), 28 gólos: Fejes Zoltán (Faddi SE), 22 gólos: Szlucska Zsolt (Dunakömlődi SE), 21 gólos: Ambrus László (Simontornya TC). Ifik. 78 gólos: Palkó János (Mórágyi SE), 71 gólos: Dóczi Ákos (Kisdorogi FC), 56 gólos: Csonka János (Dunakömlődi SE), 34 gólos: Balogh Kevin (Bölcskei SE).