labdarúgás

2018.03.31. 19:06

A bonyhádi döntetlennek a tolnaiak örültek igazán

A Bonyhád és a Dombóvár megosztozott a pontokon a forduló rangadóján, így a Kölesdet legyőző Tolna átvette a vezetést a megyei I. osztályú focibajnokság tabelláján.

Rónai Gábor, fotó: Makovics Kornél

Szezonbeli első vereségét szenvedte el a Tamási 2009 FC együttese, amely hazai pályán kapott ki a nagy formában lévő Dunaföldvár FC-től a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. Horváth Lajos együttese korábbi 13 bajnokiján 4 győzelmet és 9 döntetlent ért el. A rangadón, végig zuhogó esőben a Bonyhád VLC és a Dombóvár FC úgy osztozott meg a pontokon, hogy sokáig a vendégeknek állt a zászló, így a Kölesdi SE-t legyőző Tolna VFC átvette a vezetést a bajnoki tabellán. A Bátaszék javított gólkülönbségén az Őcsény ellen.

Megyei I. osztály, 17. forduló

Bonyhád VLC–Dombóvár FC 2–2 (0–1) Bonyhád, V: Bánfai Zs. (Nagy Zs., Karcagi B.).

Bonyhád: Schleinig – Laki J., Szlama, Máté R., Völgyi – Tolnai Sz., Köllő (Fekete K.) – Genczler, Varga Á., Pfaff – Pap R. Játékos-edző: Köllő Roland.

Dombóvár: Sztropkó – Jenei B., Kovács R. (Varga B.), Petrók, Kázmér (Baksa) – Androsics, Bán – Kovács A., Keczeli, Kardos E. – Horváth Á. (Takács Z.). Játékos-edző: Kardos Ernő.

A szervezetten játszó dombóváriak kétgólos előnynél a kezükben érezhették a három pontot, de a hajrát nagyon megnyomta a Bonyhád és megmentett egy pontot. Gól: Genczler, Pap R., illetve Androsics, Horváth Á. Jók: küzdeni tudásáért az egész hazai csapat, illetve Androsics, Petrók, Keczeli, Jenei B.

Tolna VFC–Kölesdi SE 2–0 (0–0) Tolna, V: Álló T. (Kis Z., Váncsa).

Tolna: Bildhéber B. – Királyházi, Nagy Zs., Pesti V., Horváth M. (Jerabek, 85.) – Blatt, Frankovszky (Felföldi, 56.) – Ranga (Mátyás, 63.), ifj. Buzás, Sümegi (Cseri, a szünetben) – Szabolcska. Edző: Buzás Attila.

Kölesd: Sánta B. – Tímár K., Dobra, Calka S., Pesti M. – Kovács R. (Baksai, 76.), Kapinya, Vajda T., Weisz T. – Péger, Varga Z. (Farkas P., 56.). Edző: Sánta István. A taktikusan futballozó kölesdiek megnehezítették a bajnoki címre hajtó tolnaiak dolgát. Gól: Pesti V. (65.), Szabolcska (73.). Jók: Bildhéber B., ifj. Buzás, Szabolcska, Horváth M., illetve Dobra, Péger, Tímár K.

Bátaszék SE–Őcsény SK 10–2 (4–2) Bátaszék, V: Kovács T. (Bárdos-Gutpintér, Horváth J.).

Bátaszék: Klézl (Mányák, 80.) – Mészáros E. (Régi, a szünetben), Kiss P., Calka N., Lieszkovszky (Horváth Á., a szünetben) – Lerch M., Rátkai, Fábián Cs. (Kovács B., a szünetben), Samu P. – Faller (Ludwig, 77.), Földvári. Edző: Kiss János.

Őcsény: Vecsei R. – Csizolszki, Babanics F., Győrfi G., Jankovics – Weisz P. – Preimeyer, Kalmár F. (Hamar B., a szünetben), Babanics Gy. – Kovács S., Széperdei (Gyarmati Cs., 73.). Játékos-edző: Weisz Péter.

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, a bátaszékiek javítottak gólkülönbségükön és még tucatnyi helyzetet el is puskáztak. Gól: Faller (38., 48., 56.), Samu P., (6., 60.), Lerch M. (33., 87.), Földvári (36.), Rátkai (50.), Calka N. (85.), illetve Preimeyer (41.), Kalmár F. (45.). Jók: az egész hazai csapat dicséretet érdemel.

Tamási 2009 FC–Dunaföldvár FC 2–3 (1–1) Tamási, V: Lengyel S. (Farkas R., Verbászi P.).

Tamási: Csanádi (Bogdán B., 61.) – Barta O., Göttlinger, Kaszás K., Orosz M. – Orosz Á., Széll Sz.(Tóth L., 69.), Stanojev (Vámosi P., 58.), Ato – Papp G. (Eugene, 85.), Haruna. Edző: Horváth Lajos.

Dunaföldvár: Tóth Dávid – Rácz Zs., Hajdók, Fehér M. (Tóth Á., 37.), Tóth Dániel – Dienes G. – Varga G., Benke (Cislo, 93.), Fröhlich B. – Farsang P., Kiss P. Edző: Barics Péter.

Kiegyenlített mérkőzésen nagy egyéni hibák pecsételték meg a tamásiak sorsát, egyúttal tettek pontot a hazaiak veretlenségi sorozatának végére. Gól: Széll Sz. (29.), Haruna (76.), illetve Kiss P. (25.), Fröhlich B. (57.), Tóth Á. (83.). Jók: Széll Sz., Haruna, illetve Benke, Hajdók, Tóth Dániel, Rácz Zs., Fröhlich B.

Szedresi SE–Tevel Medosz SE 6–3 (3–2) Szedres, V: Szappanyos (Szabó P., Domokos L.).

Szedres: Farkas M. – Vámosi A. (Károly, a szünetben), Kuti K., Erdélyi P., Benizs – Borza P. (Szabó Sz., a szünetben), Kovács E., Fritz Á., Cseh T. – Bíró A., Wascher (Horváth Bálint, a szünetben). Edző: Lacza József.

Tevel: Máté R. – Hajrulovics, Nagy P., Szekeres D. (Bajusz K., 27.), Sirok – Ahmed, Simon J. (Nagy M., 75.), Buzás A., Tóth R. (Kerekes N., 70.) – Simon T., Baranyai D. Játékos-edző: Máté Roland. A szedresi csapat különösen a második félidőben játszott jól és teljesen megérdemelten győzött. Gól: Fritz Á. (32., 56., 68.), Bíró A. (17.), Cseh T. (44.), Kovács E. (70.), illetve Simon J. (19., 38.), Baranyai D. (50.). Jók: Kovács E., Fritz Á., Bíró A., Farkas M., illetve Simon J.

Kakasd SE–Majosi SE 2–5 (2–2) Kakasd, V: Hartung V. (Varga G., Kovalcsik Z.).

Kakasd: Kocsmár – Palkó (Szász, 82.), Taba B. (Réti, 73.), Sebestyén M. (Bozsó, 84.), Kvanduk E. – Vörös A., Farkas B., Árpa, Hucker B. – Berta (Fábián D., 77.), Márk K. Edző: Szakács László.

Majos: Steinbach G. – Gere (Máté B., 28.), Szőts A. (Vituska N., 82.), Hegedűs P., Bodó – Hock, Nagy A., Nagy N., Bognár Zs. – Lizák P., Gyánó (Illés Á., 71.). Edző: Tihanyvári László. A kakasdiak a meccs elején 2–0-ra vezettek, de a folytatásban kiütközött a csapatok közötti tudáskülönbség. Gól: Hucker B. (10., 17.), illetve Gyánó (39., 68.), Lizák P. (37.), Bodó (62.), Hegedűs P. (82.). Jók: Berta, Farkas B., Árpa, illetve Gyánó, Máté B., Steinbach G.