2018.03.24. 17:43

Történelmet írt a kupában a KSC!

Történelmi tettet hajtottak végre Sopronban Studer Ágnesék, a KSC Szekszárd fennállása első Magyar Kupa fináléjára készülhet, miután 77–70-re legyőzte a Győrt a mai elődöntőben.

Rónai Gábor, archív felvétel: Makovics Kornél

Bejutott a női Magyar Kupa döntőjébe az Atomerőmű KSC Szekszárd, miután a szombati első elődöntőben 77-70-re legyőzte a CMB Cargo UNI Győr együttesét. A szekszárdiak korábban soha nem játszhattak döntőt a kupában, így már azzal történelmet írtak, hogy a serlegért játszhatnak vasárnap.

A szekszárdiak a szezonban ötödször csaptak össze a Győrrel és ötödik alkalommal is ők kerültek ki győztesen a párharcból. Korábban a bajnokságban és az Európa-kupában is kétszer-kétszer nyert a KSC.

Killik László Női Magyar Kupa, 1. elődöntő

Atomerőmű KSC Szekszárd-CMB Cargo UNI Győr 77-70 (16-16, 17-20, 24-12, 20-22). Sopron, Novomatic Aréna.

Szekszárd: Studer Á. 9/3, OBLAK 15/9, Gereben 5, MCCALL 17/3, Kiss V. Csere: Theodoreán 5/3, Bálint R. 6/6, Krnjics 5, Mansaré 2, SILVA 11/6. Vezetőedző: Djokics Zseljko.

Győr: Robinson 10, Laklóth 3/3, FIELDS 17/6, KRIVACSEVICS 14, Goree 10. Csere: Simon Zs. 11/9, Nagy-Bujdosó 3/3, Czank, Török, Sztepanova. Vezetőedző: Sandro Orlando.

A vasárnapi menetrend

15.30: bronzmérkőzés

18.00: döntő (Tv: M4 Sport)

A szekszárdiak a vasárnapi döntőben a Sopron Basket-Aluinvent DVTK Miskolc találkozó győztesével találkoznak. A finálé 18 órakor kezdődik a Novomatic Arénában, a meccset az M4 Sport élőben közvetíti.