Közélet

2015.07.14. 15:26

Idén is aranyesélyes a BBFC

Hibátlanul szerepelt az NB I-es strandfocibajnokság hétvégi fordulójában a Bonyhád BFC csapata, így hét győzelemmel, egy vereséggel holtversenyben a második helyen állnak, és jó úton haladnak a final four felé.

Bölcsföldi Zoltán csapata a Siófok ellen gyorsan kétgólos vezetésre tett szert, amely talán túlságosan is megnyugtatta az együttest. A házigazdák főleg a válogatott egyik legnagyobb tehetsége, Turós Viktor mesterhármasával 3–3-ra, majd 4–4-re is egalizáltak. A bonyhádiak szerencséjére még a második harmad vége előtt sikerült újra vezetést szerezniük, majd az utolsó játékrészben a kinyíló hazaiakkal szemben növelni is tudták előnyüket, és végül magabiztos győzelmet arattak.

Második mérkőzésükön Máté Róbert révén már az első percben vezetéshez jutott a BBFC, de az újonc, igen fiatal átlagéletkorú szegediek megmutatták, nem véletlenül kezdték jól a bajnokságot, 3–1-re fordítottak. Később kétszer is vezetni tudtak a völgységiek, de a válogatott Szentes Bíróval felálló ellenfél egyenlített. Mikor már mindenki azt hitte, hogy hosszabbítás következik, jött a szintén válogatott Sebestyén Norbert, és eldöntötte a találkozót.

Gyors debreceni góllal indult a harmadik meccs, melyet bonyhádi helyzetek sorozata követett. A kihagyott helyzet azonban megbosszulták magukat, és az ellenfél szerzett újabb találatot (0–2). Máté Róbert a harmad vége előtt szépített, de a második játékrészt is a DEAC kezdte góllal, ami élénkítőleg hatott a völgységiekre. Ebben a játékrészben öt gólt szereztek, átvették a vezetést, amit a találkozó végéig meg is őriztek.

Az Aramis elleni mérkőzésen ismét az ellenfél szerzett vezetést, és bár Máté Róbert góljával egyenlíteni tudtak, az első harmad mégis a budaörsieké lett. A második játékrészben ugyan csak egy-egy gól született, mégis izgalmas, lüktető találkozót hozott. Az utolsó harmadban újabb Máté góllal ismét döntetlen volt az állás, és amikor már úgy tűnt, hogy nem bírnak egymással a felek, előbb Kirch Dávid, majd Völgyi Péter óriási góljával nyerni tudott a BBFC.

Az utolsó találkozót Genczler Kornél gyors gólja nyitotta, melyet újabb két bonyhádi követett. Az U21-es válogatott második, illetve a szintén utánpótlás-válogatott Szász Dávid találatával már eldőlt a meccs, sőt a kapus, Komáromi Bence is betalált, így sokgólos, látványos meccsen gyűjtötte be az újabb három pontot és maradt veretlen a Bonyhád.

Öt mérkőzést nyertek a völgységiek az MLSZ Beach Arénában
Bonyhád BFC–Siófok BSE 9–5 (3–2, 2–2, 4–1). Gól: Máté R. (3), Sebestyén (2), Máté N. (2), Szlama, Völgyi, illetve Turós (3), Marosi (2).
Bonyhád BFC–Junior Sport Szeged 7–6 (1–1 ,4–4, 2–1). Gól: Sebestyén (3), Pap R. (2), Máté R., Völgyi, illetve Rutai (2), Csamangó (2), Szentes-Bíró, Hegyesi.

Bonyhád BFC–DEAC Debrecen 7–5 (1–2, 5–2, 1–1). Gól: Sebestyén (2), Máté R. (2), Jaksa P., Kirch, Máté N., illetve Lengyel (2), Vámosi, Fodor, Hódi.

Bonyhád BFC–Aramis Da Caterina 5–3 (1–2, 1–1, 3–0). Gól: Máté R. (2), Sebestyén, Kirch, Völgyi, illetve Vattamány, Tősér, Horváth Sz.
Bonyhád BFC–Garvittax 10–5 (3–1, 3–2, 4–2). Gól: Máté R. (4), Genczler (2), Sebestyén, Szász, Máté N., Komáromi, illetve Bocsev (2), Osváth (2), Mester.

A bajnokság állása: 1. Energia SC Gyöngyös 9 mérkőzés/24 pont, 2. Goldwin Pluss 8/21 p, 3. Bonyhád BFC 8/ 21, 4. FC Junior Sport Szeged 9/15, 5. Bodon FC 8 13, 6. Aramis da Caterina 8/12, 7. Siófok BSE 9/9, 8. Ferencváros 8/6, 9. DEAC Debrecen 9/3, 10. Garvitax 8/0.