2021.10.18. 10:55
Kidobott szelvénnyel lett lottómilliomos egy férfi
A tajvani lottótársaság a sorsolás után ellenőrzi a nyertes szelvényeket, de miután nem jelentkezett senki az egymillió tajvani dolláros (11 millió forintos) fődíjért, megkérte a rendőrséget, hogy keresse meg a szerencsés nyertest.
Forrás: Illusztráció / Shutterstock
Fotó: Shutterstock
A nyertes szelvény adatait, amin a feladás időpontja is szerepelt, a lottótársaság átadta a rendőrségnek, akik a térfigyelő kamerák segítségével kutatták fel a nyertest – írja a Taiwan News nyomán a Bors.
A feladás időpontja és helye szerint a rendőrség átnézte az utcai kamerák felvételeit, amin észrevették, hogy valaki egy sorsjegyet dobott ki az utcai szemetesbe, majd robogóval elhajtott a helyszínről.
A robogó rendszáma alapján megtalálták a különösen szerencsés nyertest, aki először átverésnek hitte az egészet. A rendőrök azonban elkísérték az üzletbe, ahol a szelvényt vásárolta, hogy átvegye a nyereményét. A boldog nyertes az üzlettulajdonosnak kétezer tajvani dollárt, azaz 22 ezer forintnak megfeleő összeget akart adni, a tulaj azonban csak a felét fogadta el, amiből cukorkákat vett ügyfeleinek.
Bulvár-celeb
- Szívszorító: így fest most a nagybeteg Bruce Willis (videó)
- Majoros Hajnalka legújabb fotójától elolvadtak a rajongók
- Megvannak az Év bejglije verseny győztesei
- Kismamához riasztották a mentőt, végül a férjét kellett kórházba vinni
- Ezeket a szabályokat érdemes betartani, ha ellátogatunk egy karácsonyi vásárba