nba

2021.01.19. 08:21

Kikapott a címvédő a Warriorstól

A címvédő és nyugati első Los Angeles Lakers hazai pályán két ponttal kikapott a Golden State Warriorstól az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) hétfői játéknapján.

Az aranysárga-lilák a negyedik negyedben 14 pontos előnyt adtak le. A vendégeknél Stephen Curry 26, Kelly Oubre 23 pontot szerzett, a Warriors 2:40 perccel a találkozó vége előtt vezetett először úgy, hogy szűk három perccel korábban még kilencpontos hátrányban volt. A hazaiak sztárja, az ezúttal 19 pontos LeBron James a végső dudaszó pillanatában hárompontost rontott. A Lakers legeredményesebb játékosa némi meglepetésre a német Danny Schröder volt 25 ponttal, Anthony Davis (17 pont, 17 lepattanó) és Kyle Kuzma (15, 10) pedig dupla duplát ért el.

A keleti rangadón a saját csarnokában pályára lépő Brooklyn Nets ugyancsak két ponttal bizonyult jobbnak a Milwaukee Bucksnál. A győztes hárompontost 36 másodperccel az összecsapás vége előtt Kevin Durant süllyesztette el a vendégek gyűrűjében. A múlt héten Houstonból szerződtetett James Harden ismét remek teljesítmény nyújtott, 34 ponttal és 12 gólpasszal vette ki részét a Nets sikeréből. Durant 30 pontig jutott. A túloldalon az elmúlt két alapszakasz legértékesebb játékosa, a görög Jannisz Antetokunmpo 34 ponttal és 12 lepattanóval zárt.

A játéknap többi találkozója közül a San Antonio Spurs elsősorban LaMarcus Aldridge 22 pontjával, illetve DeMar DeRozan 20 pontjával és 11 gólpasszával kerekedett simán vendéglátója, a Portland Trail Blazers fölé, míg a Miami Heat Bam Adebayo 28 pontjának és 11 lepattanójának is köszönhetően fordított 19 pontos hátrányból a Detroit Pistons ellen.

A keleti rangadón a saját csarnokában pályára lépő Brooklyn Nets ugyancsak két ponttal bizonyult jobbnak a Milwaukee Bucksnál.