98. ATP sikere

2018.06.17. 14:53

Federer életében először nyert Stuttgartban

Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer két játszmában legyőzte a kanadai Milos Raonicot a 730 ezer euró összdíjazású (235 millió forint) stuttgarti füves pályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjében, és hétfőtől ismét ő vezeti a világranglistát.

Switzerland's Roger Federer celebrates winning against Canada's Milos Raonic after the final match at the ATP Mercedes Cup tennis tournament in Stuttgart, southwestern Germany, on June 17, 2018. Roger Federer claimed his 98th ATP title with a 6-4, 7-6 (7/3) defeat of Milos Raonic in the grass-court Stuttgart Cup final. / AFP PHOTO / Thomas KIENZLE

Forrás: AFP PHOTO

Fotó: Thomas Kienzle

A hetedikként rangsorolt Raonic – aki a nyolcaddöntőben Fucsovics Mártont búcsúztatta – 14 ászt szervált a 80 perces mérkőzésen.

A két teniszező 14. alkalommal találkozott egymással, a svájci immár 11-3-ra vezet.

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes Federer első alkalommal nyerte meg a stuttgarti tornát, ami pályafutása 98. ATP-tornagyőzelme volt.