Ország-világ

2005.09.27. 14:37

Halálbüntetés Lengyelországban?

Lengyelországban visszaállítaná a halálbüntetést a Jog és Igazságosság pártja. A vasárnapi parlamenti választások győztesei, a Kaczynski-fivérek korábban gyakran hangoztatott véleménye szerint így lehetne hatékonyan küzdeni a korrupció és a bűnözés ellen.

BAMA

A hatvanas években gyerekszínészként indult, ma keményvonalas katolikus politikusokat azonban óva inti ettől az Európa Tanács és az Európai Unió. A halálbüntetés visszaállítása ellentétes lenne az Európai Unió tagországai által vallott alapértékekkel. Az Unió már a tagjelöltektől megköveteli a halálbüntetés eltörlését, ez ugyanis a csatlakozási tárgyalások feltétele, jelenti a CENA hírügynökség.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában