Ország-világ

2007.08.06. 11:28

Hamilton nyerte a Magyar Nagydíjat

A McLaren-Mercedes nem kaphatott pontot a csapatversenyben és Fernando Alonso öt hellyel hátrébb indult az 58. Forma-1-es gyorsasági világbajnokság tizenegyedik futamán, a 22. Magyar Nagydíjon, a Hungaroringen.

BAMA

A versenybíróság vizsgálatot indított a McLarennél történtek tisztázására, miután Alonso csapattársa, Lewis Hamilton a boxutcában ragadt Alonso mögött. A tréning hajrájában Alonso a boxutcában állt és a „nyalóka” felemelése után még több másodpercig nem indult el. Amikor végre gázt adott, olyan kevés idő volt hátra az edzésből, hogy a mögötte várakozó csapattársának, már nem volt ideje egy újabb gyors körre, és ezzel nem maradt lehetősége, hogy esetleg tovább javítson idején és rajtpozícióján. A Nemzetközi Automobil Szövetség közleményében úgy ítélte meg, hogy „a csapat cselekedetei az időmérő edzés utolsó perceiben hátrányosak a verseny érdekei és az autósport egésze szempontjából”.

A Formula 1-es Magyar Nagydíjon, Lewis Hamilton rajt-cél győzelmet aratott, Kimi Räikkönen lett a második, Nick Heidfeld a harmadik. A rajt után a pole-ból induló Hamilton jött el elsőként, Räikkönen is tartotta a második helyét. A verseny a szokásoknak megfelelően kevés látványos pillanatot tartogatott, előzésre a későbbiekben csak a boxban volt esély, s bár Räikkönen többször is szorongatta Hamiltont, az első hely átvételére kísérletet sem tett. A futam meglepetését Felipe Massa okozta, aki nem hogy felzárkózni nem tudott a 14. helyről, hanem eleinte még vissza is esett, és a befutóra végül csak a 13. pozíciót szerezte meg. Alonso, a hajrában ugyan szorongatta, végül nem tudta megelőzni Heidfeldet, és a negyedik helyen futott be.