Ország-világ

2007.10.21. 12:34

Talma szédületes motorozással nyert

Talmácsi Gábor magabiztosan nyerte a malajziai futamot, csapattársa, a spanyol Hector Faubel a harmadik helyen ért célba, így Talma előnye már 10 pont a mindent eldöntő valenciai futam előtt.

BAMA

A két Apriliás közé csak a japán Kojama Tomojosi tudott befurakodni, ő állhatott a dobogó második fokára. A magyar motoros szédületes iramban kezdett, később biztonságosabb sebességre váltott.

„Nagyon boldog vagyok. Tegnap remek munkát végeztünk, tökéletes lett a motorom. A verseny elején négy-öt kört száz százalék fölött teljesítettem, majd mikor láttam, hogy sikerült meglépnem, visszavettem és saját ritmusomban, lendületesen, élvezetesen motoroztam. Éreztem a motor minden rezdülését a féktávokon. Tízpontos előnnyel érkezem Valenciába, még egy utolsó, nagyon kemény verseny van hátra, amely eldönti a vb-cím sorsát - nyilatkozta a boldog győztes a verseny után.

A második helyről induló Talmácsinak nem sikerült igazán jól a rajt, hiszen csak harmadikként dőlt rá az első kanyarra, ám a nyitókör végén már első helyen motorozott. Az magyar klasszis ezt követően hihetetlen tempóra váltott, a mezőnyt hamar lerázta magáról, így a 19 körös verseny felénél már 5 másodperccel vezetett. Míg Talmácsi Gábor senkitől sem zavartatva körözött, addig riválisa és csapattársa Faubel kemény küzdelembe szaladt bele. A spanyol versenyzőt Talmácsi után előbb Pasini, majd Corsi, végül Olive is megelőzte, ekkor úgy tűnt, a magyar már-már behozhatatlan előnyt szerezhet a zárófutamra. Faubel összeszedte magát, mindhárom vetélytársát sikerült visszaelőznie, csak a japán Kojama tudott eléfurakodni.

Eredmények a 125 kcm-es géposztályban:

1. Talmácsi Gábor (Aprilia) 42:50.831 p 2. Tomoyoshi Koyama (japán, KTM) 42:57.584 3. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 42:58.624 A vb-összetett, az utolsó futam előtt: 1. Talmácsi 262 pont, 2. Faubel 252, 3. Kojama Tomojosi 186

Eredmények a 125 kcm-es géposztályban: 1. Talmácsi Gábor (Aprilia) 42:50.831 p

2. Tomoyoshi Koyama (japán, KTM) 42:57.584

3. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 42:58.624

A vb-összetett, az utolsó futam előtt: 1. Talmácsi 262 pont, 2. Faubel 252, 3. Kojama Tomojosi 186 -->