Ország-világ

2008.03.17. 09:54

Hamilton győzött az Ausztrál Nagydíjon

Lewis Hamilton nyerte vasárnap Melbourneben a Forma–1 idei első futamát, az Ausztrál Nagydíjat. A McLaren-Mercedes tavaly ezüstérmes 23 éves brit versenyzője rajt-cél győzelmet aratott.

BAMA

A második helyen Nick Heidfeld végzett, harmadiknak pedig Nico Rosberg futott be. Negyedik lett Fernando Alonso, akivel 2003 óta először fordult elő, hogy nem végzett Melbourneben a dobogón. A címvédő Kimi Räikkönen (Ferrari) öt körrel a vége előtt motorhiba miatt volt kénytelen feladni a versenyt, amelyet a 22 indulóból mindössze heten fejeztek be. A világbajnok finn végül aztán mégis szerzett egy pontot, mert a versenybíróság utólag diszkvalifikálta az eredetileg hatodikként zárt brazil Rubens Barrichellót, ugyanis a piros jelzés ellenére hajtott ki a boxutcából. Így Räikkönen végzett a nyolcadik helyen.

A végeredmény: Ausztrál Nagydíj (58 kör, 307,574 km)
1. Lewis Hamilton (McLaren- Mercedes) 1:34:50,616 ó (átlag: 194,578 km/ó)