Ország-világ

2009.03.05. 10:04

Búcsúzott a Német Kupától a Bayern

Újabb csapás érte a Bundesligában botladozó Bayern Münchent: a sokszoros német bajnok gólokban gazdag, roppant izgalmas mérkőzésen maradt alul a Bayer Leverkusennel szemben szerda este, így nem jutott be a labdarúgó Német Kupa elődöntőjébe.

Forrás:MTI

A Bayer Stadion átépítése miatt a düsseldorfi LTU-Arenában, telt ház (50.500 néző) előtt játszott összecsapás második félideje vérbeli kupaderbinek bizonyult. A gól nélküli első 45 perc után a másodikban hat találat is született: a hazaiak 3-0-ra elhúztak, s ekkor úgy tűnt, hogy a Bayer kiüti a címvédő Bayernt.

Ám a müncheniek megrázták magukat, és mindent egy lapra feltéve támadni kezdtek: előbb a hátvéd Lucio fejelt gólt, majd két perc múlva Klose bólintott két védő között a hálóba. A játékvezető négy percet hosszabbított, ám a Bayern hiába rohamozott, a 92. percben Kiessling megadta a kegyelemdöfést (4-2).

A düsseldorfi arénát majd szétvetette a Bayer-tábor ujjongása, míg a vendégek lehorgasztott fejjel vonultak az öltözőbe. Jürgen Klinsmann vezetőedző nem titkolta csalódását, elismerve, hogy az ellenfél harcosabban és célratörőbben játszott. "Most előre kell tekintenünk, figyelmünket a bajnokságra és a Bajnokok Ligája-szereplésre összpontosítva" - szögezte le az ARD televízióban Klinsmann.