Európai Parlament

2024.09.27. 07:10

Sem jogi, sem anyagi következménye nincs annak, hogy Magyar Péter nem jár be a munkahelyére

Az uniós jog szinte egyáltalán nem szankcionálja, ha egy EP-képviselő rendszeresen távol marad, nem vesz részt a plenáris vagy bizottsági üléseken. Magyar Péter így gyakorlatilag munkavégzés nélkül kap havonta több millió forintnak megfelelő összeget – hívta fel a figyelmet ifjabb Lomnici Zoltán a Magyar Nemzet cikkében.

MW

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke

Forrás: Origo

Fotó: Polyák Attila

Sem jogi, sem anyagi következménye nincs annak, hogy Magyar Péter nem jár be a munkahelyére

Gyakorlatilag semmilyen jogi következménye nincs annak, hogy Magyar Péter európai parlamenti képviselőként egyáltalán nem jár be a munkahelyére, a bizottsági üléseken sem vesz részt, pedig az alkotmányügyi bizottságnak alelnöke is. Nincs konkrét szabály ugyanis arra vonatkozóan, hogy az EP-képviselők hány alkalommal és mennyi ideig hiányozhatnak, miként jogkövetkezmények sincsenek lefektetve – írja a lap.

Az Európai Parlamenti képviselők tiszteletdíja kétszerese egy magyar parlamenti képviselő fizetésének, ennek ellenére a feladatok megfelelő ellátásának kötelezettségéről, illetve annak részleteiről rendkívül csekély mértékben szólnak az uniós jogszabályok

– fogalmazott ifjabb Lomnici Zoltán, kiemelve, hogy míg hazánkban a hatályos jogszabályok egyértelműen rögzítik a képviselők jelenléti kötelezettségét, továbbá szigorú anyagi következményeket határoznak meg arra az esetre, ha egy képviselő nem látja el megfelelően ebbéli feladatát és igazolatlanul távol marad az ülésektől vagy a bizottsági munkától, addig az uniós jogszabályok elég hiányosak a képviselői feladatok megfelelő ellátásának kötelezettségéről, annak részleteiről, másrészt igazolatlan távolmaradás esetére egyáltalán nem állapítanak meg anyagi jellegű szankciókat.

Az alkotmányjogász szerint az, hogy egy EP-képviselő nem jár be a munkahelyére és munkavégzés nélkül kap havonta több millió forintnak megfelelő összeget az európai állampolgárok adójából, morálisan is elfogadhatatlan, mert az ellentétes a közvetett demokrácia alapelveivel.

A teljes cikk a részletekkel ITT olvasható.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában