2007.11.02. 19:35

A vártnál nehezebben ment

A Szeged felett aratott múlt heti sikert (62–60) követően a vártnál jobban megizzadt a győzelemért a Szekszárd a BEAC ellen a női NB I ötödik fordulójában.

Balázs László

Atomerőmű-KSC Szekszárd–BEAC-Újbuda 61–46
(21–7, 8–18, 17–14, 15–7).
Szekszárd, 300 néző. V: Márton L., Gelencsér Gy. Szekszárd: Bukovszki (6), Tamás (7), Bálint (4), MAKSZIMOVICS (19/3), Varda (10/3). Csere: Tamis (9/6), Demeter (4), Bozóki (–), Balogh (2). Edző: Ujhelyi Gábor. BEAC: Pusztai (7), Szász (9/3), Simon (5), Zsámár (–), Bagi (5). Csere: JACSÓ (10), Süle (6), Szabó (4), Horváth Sz. (–), Széplaki (–). Edző: Balogh Judit.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 15–3, 15. p.: 21–17, 25. p.: 37–33, 35. p.: 52–43.

A Szekszárd a puha csuklóval és korlátlan dobótávval rendelkező magas emberei – Makszimovics 8, míg Varda 7 pontot termelt szűk öt perc leforgása alatt – révén már a találkozó elején állva hagyta fővárosi vetélytársát. Különösen Makszimoviccsal nem bírtak a BEAC játékosai: a hazaiak szerb erőcsatára korlátlan úr(nő) volt a pálya minden szegletében, ponterősen játszott – 14-et szórt az első felvonásban –, s emellett a lepattanókat is jól szedte. A második felvonás elején a Szekszárd több mint ötperces gólcsendjét egy 12–0-ás szériával kihasználta a vendégcsapat, Balogh Judit tanítványai a szájukat harapdálva küzdöttek, s két pontra felzárkóztak (16. p.: 21–19). A kétszemélyes csapat fóbiától csak a negyed hajrájában szabadultak meg a hazaiak: ekkor Bálint Réka a büntetővonalról talált be.
A harmadik etap nagy adok-kapokkal indult – az addig takaréklángon égő Bukovszki Mónika csak a 23. percben dobta az első dupláját (22. p.: 29–29). Szétesett a Szekszárd védekezése – Jacsót nem tudták kizárni a palánk alól –, s támadásban is inkább az „állóháború” volt a jellemző Tamásék játékára (26. p.: 37–37). Hat másodperccel a negyed vége előtt jókor jött Tamis triplája – fellélegezhettek a hazaiak. A záró tíz percben ismét összeállt a szekszárdiak védekezése, a perememberek a legjobbkor találtak be, a BEAC pedig már nem tudott újítani.
Ujhelyi Gábor: – Jó lenne tudni, hogy melyik az igazi arcunk.
Balogh Judit: – Apró lépésekkel haladunk az első győzelmünk felé.