2007.11.27. 16:15

Egy ponttal többet kell dobniuk

Egy hónapon belül harmadszor találkoznak a szomszédvárak: a Planet Leasing Dombóvár KC a Magyar Kupa 3. fordulójának viszszavágóján a Kaposvári KK együttesét fogadja szerdán 18 órakor.

Kurz Patrik

A múlt heti, somogyi összecsapáson a végig vezető Vasút az utolsó percekben hátrányba került, és csak Julien Mills hidegvérel bedobott triplájának köszönhető, hogy döntetlenre (88–88) hozták a meccset. A november elején rendezett bajnokin a két csapat telt ház előtt találkozott Dombóváron, Englishék akkor hét ponttal (81–74) győztek. Nem maradt el a balhé sem, a csalódott somogyi drukkerek szerettek volna elégtételt venni a vereségért, ám a rendőrök közbelépésének köszönhetően nem lett komolyabb probléma. A bajnokságban eddig mutatott produkciók alapján a Dombóvárnak áll a zászló a kupában. Bódiék egy kecskeméti győzelemmel (83–76) melegítettek a meccsre, a somogyi gárda viszont pihent, így frissebbek lehetnek az összecsapáson. Nem szabad elbízniuk magukat Braniszlav Dzunics mester fiainak, hiszen a szomszédvári csata presztízse a kaposváriak rejtett erőtartalékait is előcsalogathatja. Amennyiben döntetlen lesz, hosszabbítás következik.