2008.03.19. 21:13

TEOL

Szolnoki NKK—Atomerőmű-KSC-Szekszárd 77-62 (13-20, 24-15, 13-14, 27-13) Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 n. V.: Pozsonyi, Jakab. SZOLNOK: Sonyák 5/3, DJELMIS 22/12, KOZDRON 16/9, HEGEDŰS 12, Keller. Csere: Boskovics 9/9, VESCAN 9, Szavercsenko 3, Kmézics D. 1, Fürtös. Edző: Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Mészáros Zoltán. SZEKSZÁRD: Bukovszki 5, BÁLINT R. 12/9, TAMÁS R. 14/6, Makszimovics 12, VARDA 14/3. Csere: Tamis, Balogh D. 3/3, Bozóki 2. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor. Az eredmény alakulása. 4. p.: 11-4, 8. p.:13-11 , 14. p.:23-24, 18. p.: 30-28, 24. p.: 40-41, 28. p.: 47-47, 34. p.: 53-56, 38. p.: 68-56. Kipontozódott: Sonyák (33.), Makszimovics (35.) Az elején úgy tűnt, hogy a hazaiak hamar döntésre viszik dolgot, hiszen Djelmis irányításával 11-4-re vezettek. Ám a vendégek a palánk alatt jól dolgozó Varda, valamint a kintről jól dobó Tamás és Bálint révén egy 16-2-es etappal alaposan megfordították az állást, 13-20. Boskovics és Kozdron találataival azonban a második negyed végén már ismét a hazaiak vezettek, 37-35. A fordulást követően fej-fej mellett haladtak a felek. A záró negyedben 53-56-os állás után Djelmis gyors egymásutánban beszórt három triplát, mivel a társak is hozzátették a magukét, egy 15-0-ás rohammal a vendéglátók megnyerték az összecsapást. Kmézics Zorán: — Kulcsjátékosaink fáradtan mozogtak, saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Ujhelyi Gábor: — A mérkőzés végén győzött az influenza és döntött Djelmis rutinja. Varga Csaba