2008.03.24. 11:25

Össze-vissza rugdosták, de összeszorított fogakkal tűrte

Csúnyán elbántak Éger Lászlóval a Vasas játékosai. A paksiak csapatkapitányát össze-vissza rugdosták. A válogatott védő 87 percig bírta a megpróbáltatásokat. A meccs végén kiderült: a csonthártyája sérült meg, így még az is kérdéses, hogy játszhat-e a szombati, Nyíregyháza elleni összecsapáson.

R. G.

Hét nap híján hat hónap. Ennyi telt el a Paksi FC mostani és legutóbbi győzelme óta. A Vasas elleni, szombati 3–0-s sikert megelőzően még tavaly szeptember 29-én, az FC Fehérvárt tudták legyőzni (2–1) az atomvárosiaknak, bizonyára mindenki jól emlékszik rá: Tököli Attila 93. percben szerzett góljával. Igen hosszú böjtöt törtek meg tehát Gellei Imre tanítványai, s a mérkőzés lefújását követően a játékosok arcáról jól le lehetett olvasni: nagy tehertől szabadultak meg a győzelemmel. A mérkőzés egyik hőse a paksiak kapitánya, Éger László volt, aki sérülten játszotta végig az összecsapást, mégis szinte mindenütt ott volt, ahol kellett, kisegítette védőtársait, sőt a vendégek kapuját is veszélyeztette. Pedig faragták rendesen az angyalföldiek, ő mégis összeszorított fogakkal küzdött, amíg bírta. Három perccel a vége előtt azonban nála is betelt a pohár, fájdalomtól eltorzult arccal hagyta el a pályát. A Paksnak már nem volt cseréje ekkor, de ezen a napon ez is belefért.

– Először B. Tóthtól kaptam egy rúgást a térdemre – emlékezett vissza az első esetre Éger László, aki Váczi László gyúró szakszerű kezelésének köszönhetően néhány percet követően visszatérhetett a pályára. – Nem sokkal később egy felugrást követően ismét a jobb lábammal fogtam talajt, ami után már alig bírtam lépni, aztán a hajrában Sowunmi is eltalált ugyanott. Csúnyán bedagadt, nem akartam kockáztatni, ezért inkább lejöttem.

Égert a mérkőzés után ismét kezelésbe vette a rehabilitációs tréner, az első diagnózis szerint a csonthártyája gyulladt be a paksi kapitánynak. Kedden még egy vizsgálat vár Égerre, akkor derül ki, hogy Gellei Imre vezetőedző számíthat-e rá a nyíregyházi összecsapáson.